Citromolaj: a fertőtlenítő
A citromolaj nagyon hatékony a torokfájás, a köhögés, a megfázás és hasonló felső légúti betegségek tüneteinek enyhítésében. Tegyünk 5-10 csepp illóolajat valamilyen alapolajba (például édesmandula-, jojoba-, búzacsíra-olajba), és masszírozzuk be a mellkasunkba, a torok területére, vagy éppen az orrunk két oldalára, az orrcimpákhoz. Ez segít fellazítani és eltávolítani a felgyülemlett váladékot és lehetővé teszi, hogy könnyebben lélegezzünk.
Ha betegek vagyunk, akkor párologtatóba is érdemes citromolajat tenni, mert nemcsak a légutak kitisztításában segíthet, de a hangulatunknak is nagyon jót tesz.
A citromolaj segítségével jobban tudunk koncentrálni, elillan a fáradtságunk, és a bennünk lévő stresszt és feszültséget is csökkenthetjük. Vizsgára készüléskor, tanuláskor különösen érdemes alkalmazni ezt a módszert!
A citromolaj a koncentrálásban is segíthet
Citromolaj a háztartásban
A citromolaj fertőtlenítő hatását kihasználhatjuk úgy is, hogy a fogkefénkre cseppentünk néhány csepp illóolajat , majd langyos vízben alaposan átmossuk. A szájpenész és a halitózis, vagyis a kellemetlen szájszag ellen is hatékony lehet, amennyiben egy deci vízben elkeverünk 8-10 csepp citrom illóolajat, és naponta több alkalommal is öblögetünk vele.
A fertőtlenítő hatást az otthonunkban is érvényesíthetjük, a citromolajat például használhatjuk (szódabikarbónával keverve) a vécécsésze vagy a mosdókagyló fertőtlenítésére és tisztítására. Egy evőkanál szódabikarbónához 10 cseppet adjunk. A citromolajat vágódeszkákba vagy konyhai felületekbe dörzsölve nemcsak fertőtleníthetjük azokat, de a kellemetlen szagokat is eltávolíthatjuk belőlük.
Egy deci olívaolajba elkevert 25 csepp citrom illóolajjal nagyszerűen megtisztíthatjuk és felfrissíthetjük a fabútorainkat.
A citrom illóolaja hatékony rovarriasztó: a bőrünkre is kenhetjük, ha alapolajba néhány cseppet keverünk, de a ház körül is használhatjuk, akár higítatlan formában, akár egy lapos tálkába vizet téve, és abba cseppentve.