A legtöbb ember számára a masszázs jótékony hatású és biztonságos, nagyszerűen kiegészítheti a gyógyszeres kezelést, más alternatív terápiákat is, de arra is alkalmazhatjuk, hogy a felgyülemlett feszültségtől megszabaduljunk, ellazuljunk. Bizonyos esetekben azonban egyáltalán nem ajánlott a masszázs.
A masszázzsal kapcsolatos korlátozásokat három csoportba oszthatjuk. Az első csoportba azok az esetek tartoznak, amelyeknél egyáltalán nem szabad masszíroztatni. Ezek közé tartozik például a lázas állapot, a fertőző betegség (bármilyen enyhék legyenek is a tüneteink), a bőrbetegségek . Nem ajánlott a masszázs sérülést, balesetet vagy műtétet követő időszakban.
Egyes betegségek esetén nem érdemes masszíroztatni Nem ajánlott masszírozni alkohol vagy kábítószerek, esetleg erős fájdalomcsillapító, nyugtató gyógyszerek hatása alatt álló embereket sem. Természetesen nem szabad masszírozni akut vészhelyzetek vagy azok gyanúja esetén, például ha súlyos asztmás rohama vagy vakbélgyulladása van valakinek.
Bizonyos esetekben a masszázs orvosi engedélyhez kötött, vagyis bizonyos krónikus betegségek esetén érdemes egyeztetni a kezelőorvossal arról, hogy masszíroztathatunk-e vagy sem. Ajánlott ezekben az esetekben arról is beszélni az orvosunkkal, hogy milyen jellegű masszázst szeretnénk. Mindenképpen konzultáljunk tehát az orvossal, ha szívbetegek vagyunk, ha magas a vérnyomásunk, ha epilepsziásak , cukorbetegek vagyunk, vagy ha valamilyen nőgyógyászati betegséggel küzdünk. Szintén orvosi engedélyhez kötött a masszázs csontritkulás, idegbecsípődés, neurológiai zavarok esetén.
A daganatos betegeknél különösen óvatosnak kell lenni, és csak akkor szabad masszíroztatni, ha azt az onkológus is engedélyezi. Szintén nagyon körültekintőnek kell lenni azokban az esetekben, ha a masszírozásra vágyó immunszupresszáns gyógyszereket szed.