A 3-4 hónap alatt teljesen kifejlődő kender amellett, hogy az iparban rendkívül hasznos növény, egészségünk megőrzésében is segíthet. Magja önmagában is fogyasztható, de különböző élelmiszerek alapanyaga is lehet, többek között a kendertejé, kenderolajé, illetve sajt-helyettesítők vagy fehérjeporok részeként.
A diós ízű magból készült tej édesítőszer és víz hozzáadásával készül, míg a kenderolaj erős "fű" ízű termék. Ez nem összetévesztendő az azonos családba tartozó marihuánával , ami rengeteg pszichoaktív hatású THC-t, azaz tetrahydrocannabinolt tartalmaz.
Szintén fontos adat, hogy két evőkanálnyi kendermag tartalmazza napi folsavigényünk felét és ugyanannyi káliumot , mint egy banán.
Azt sem szabad elfelejteni, hogy az ember számára rendkívül fontos omega-3 zsírsavak is vannak benne. Azonban fontos megjegyezni, hogy ezek nem annyira hasznosak, mint amit a halak fogyasztásával tudunk bevinni a szervezetbe. Azok számára, akik nem esznek elég halat vagy tojást, mégis nagyon jó forrás lehet.
A kendermagban rengeteg aminosav található, ezért remek fehérjeforrás Ugyanakkor a kender gazdagon tartalmaz omega-6 zsírsavat, amit GLA-nak (gamma-linolénsav) is neveznek, illetve a test koleszterinszintjének csökkentésében hatalmas szerepet játszó fitoszterolokat.
Mivel mind a 10 fontos aminosav megtalálható benne, a kender kiváló fehérjeforrás, ráadásul nincsenek benne fitátok (magvak és a korpa a fitátok legjelentősebb forrásai), ezeket ugyanis az emberi szervezet nem tudja megemészteni, viszont gátolják az ásványi anyagok, különösen a vas és a cink felszívódását.
A kendermagból készült termékek szinte minden bioboltban beszerezhetőek és könnyedén felhasználhatóak a mindennapi étrendben.
Forrás: Medical News Today