Utazási gyógyszertár: mit vigyünk magunkkal?

A kellemetlen panaszok sajnos a legszebb pillanatainkat és a legélménydúsabb utazásunkat is beárnyékolhatják. De csak akkor, ha nem készülünk fel rájuk kellőképpen, már a bőrönd bepakolásánál.

Már napokkal az utazás előtt listát írsz arról, hogy miket kell mindenképpen eltenned a bőrödbe? Vagy inkább az utolsó pillanatra hagyod az összepakolást? Akárhogyan is válaszolsz a kérdésre, a kismarosi Málnalevél Patika által megosztott infografia mindenképpen segíthet neked a megfelelő felkészülésben.

infografika
Utazási gyógyszertár: mit vigyünk magunkkal? Fotó: Málnalevél Patika – Kismaros / Facebook

Készülj fel a leggyakoribb problémákra

Ha van olyan gyógyszer, amelyet rendszeresen szedned kell, akkor abból mindenképpen vigyél magaddal elegendő mennyiséget az utazás idejére. Mivel azonban emésztési problémád, gyomorégésed, gyomorrontásod, légúti fertőzésed vagy lázad akár egy nyaralás kellős közepén is lehet, nem érdemes útnak indulni az alábbiak nélkül:

  • emésztést segítő gyógyszer
  • haspuffadást csökkentő készítmény
  • savlekötő
  • széntabletta
  • hasfogó kapszula
  • probiotikum
  • eletrolit oldat
  • láz- és fájdalomcsillapító
  • szopogatótabletta vagy torokfertőtlenítő spray
  • köptető
  • lázmérő

Csípések, sérülések, napégés

Érdemes eltenni továbbá a sebkezeléshez és a napozáshoz elengedhetetlen eszközöket – például sebfertőtlenítőt, vízálló ragtapaszt, fényvédőt és bőrnyugtató sprayt –, de ne feledkezz meg a vérszívók elleni védelemről sem! Emellett – akár rövid, akár hosszabb útra indulsz – mindig tegyél a táskádba kézfertőtlenítőt, nedves törlőkendőt, valamint ivóvizet (lehetőleg duplafalú palackban, így napközben is hűvös vizet ihatsz).

Kullancscsípés utáni teendők
Ha egy kirándulás után kullancsot fedezel fel magadon, gyermekeden vagy kutyádon, az első reakciód talán az ijedtség. Mind jól tudjuk ugyanis, hogy ezek a kis vérszívók akár veszélyes betegségeket is terjeszthetnek. Nem kell azonban rögtön pánikba esni! Mutatjuk, mit kell tenned.

Kiemelt képünk forrása: Getty Images

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Tumormarkerek a laborleleten: biztosan rákot jeleznek?

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +22 °C
Minimum: +11 °C

A frontális felhőzet csak lassan halad kelet felé, ezért keleten alapvetően kevesebb lesz a felhő, és szárazabb idő várható, míg nyugat, északnyugat felé haladva egyre több és vastagabb lesz a felhőzet. A Nyugat-Dunántúlon tartós esőre számíthatunk. Az összefüggő csapadékzóna estig a Duna vonaláig juthat. Előterében kialakulhatnak záporok, emellett a déli, délnyugati országrészben egy-egy helyen az ég is megdörrenhet. Az ország nyugati felén megélénkül, a nyugati tájakon megerősödik az északnyugatira forduló szél, míg keleten döntően mérsékelt marad az alapvetően déli légáramlás. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 22 és 29, de a Dunántúl északnyugati felén ennél jóval alacsonyabban, 12 és 20 fok között alakul, a nyugati határ mentén reggel, délelőtt már beállt a maximum-hőmérséklet. Késő este - hasonló területi eloszlás mellett - 8, 21 fok várható. Napközben kettős fronthatás dominál, ami sokaknál okozhat kellemetlenséget.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra