A BMC Public Health által végzett kutatás szerint a cigarettafüst tartalmának széles körben való megismertetése hozzájárulhat a lakosság egészségének megőrzéséhez. Marcella Boynton, a tanulmány szerzője azt tapasztalta, hogy az emberek érdeklődnek a dohányzással kapcsolatos egyszerű és könnyen értelmezhető információk iránt, meglepő módon főleg a fiatalok és a dohányosok.
A kutatáshoz egy több mint ötezer résztvevővel végrehajtott telefonos felmérést használtak fel. Ennek során 18 év feletti, főként alacsony jövedelmű embereket kérdeztek meg, akik között a dohányzás a statisztikák szerint sokkal gyakoribb. A megkérdezettek 27,5 százaléka már kutatott a dohányfüstről szóló információk után, különösen a rákkeltő hatású vegyületek iránt mutattak nagy érdeklődést. A megkérdezettek 37,2 százaléka volt 18-25 év közötti, s a 34,3 százalékuk vallotta magát dohányosnak.
Az is kiderült, hogy az emberek többsége nem tudta, hogy miből is áll össze a tüdejébe leszívott cigarettafüst, és közel a válaszadók fele szeretné látni az ilyen jellegű információkat a cigaretták csomagolásán.
Hogy mi is van a cigarettafüstben? A teljesség igénye nélkül: acetaldehid, ammónia, arzén, kumarin és más olyan toxikus anyagok, ameéyek belélegezve vagy lenyelve károsíthatják a szervezetet. A teljes lista itt érhető el.
Forrrás: medicaldaily.com