Mellbimbója mindkét nem képviselőjének van, mégis a nőkével sokkal többet foglalkozunk, holott a férfi és a női mell fizikai felépítésében alig van eltérés. Ennek a kis kitüremkedésnek főleg a csecsemők táplálásakor vagy szex közben van jelentősége. Emellett, hogy mindenkié másmilyen, elég sok érdekességgel szolgál.
- Az athelia nevű genetikai rendellenesség a mellbimbók veleszületett hiányát okozza. Ez a fajta rendellenesség igen ritka, lényege, hogy a bimbók már az anyaméhben nem fejlődnek ki. Férfiak és nők esetében is előfordul. A rendellenességet jellemezheti mindkét mellbimbó vagy az egyik udvar hiánya.
- A nők akár attól is átélhetnek orgazmust, ha a mellbimbójukat izgatják. Tudományos kutatásokkal még nem igazolták ennek a jelenségnek az okát, arról azonban beszámoltak, hogy a mellbimbó izgatásakor az agyban ugyanaz a terület aktivizálódik, mint a kisajkak vagy a csikló izgatásakor.
- A mellbimbójukba piercinget lövető nők ugyan úgy képesek a tejtermelésre és szoptatásra, mint más mellékszer nélkül élő nők. Ettől függetlenül minden esetben érdemes konzultálni a védőnővel. Ha a baba súlya nem gyarapodik megfelelően, esetleg ez is lehet az oka, mert nehezebben megy neki az evés.
- A népesség körülbelül 1-5 százalékának több mint két mellbimbója van. A legtöbb esetben azonban nem valódi mellbimbóra, hanem anyajegyszerű kitüremkedésre, esetleg bemélyedésre, lencse nagyságú foltokra kell gondolni.
- Nem csak a nők, hanem a férfiak melle is képes a tejelválasztásra. Ennek oka, hogy a női és a férfi mell felépítése nagyjából megegyezik. Hormonális hatásra férfiaknál is előfordulhat mellnövekedés, tejelválasztás. A férfiaknak egyébként azért van mellbimbójuk, mert az emberi test ezen része azelőtt alakul ki – negyedik, ötödik héten –, mielőtt a kromoszómák „eldöntenék”, hogy fiú vagy lány lesz a magzat.
- A mellbimbók az anyaméhben fejlődnek ki – nagyjából a hatodik hetet megelőzően – az úgynevezett tejvonal mentén. Ez valóban egy vonal a testen, ami a hónaljnál kezdődik, a mellkason és a hason végigfutva egészen az ágyékig húzódik.
- A nők nagyjából 15 százalékának fordított mellbimbója van. Akkor beszélünk erről a rendellenességről, ha a mellbimbó nem csúcsosodik ki a mellből, hanem kissé befelé fordul. Oka lehet születési rendellenesség, a szoptatás, a mell sérülése vagy akár a mellrák is.
- Léteznek úgynevezett mellbimbó protézisek. Ezeket olyan nők számára fejlesztették ki, akiknek a mellrák vagy egyéb sérülés következtében nem csak az emlőszövetüket, hanem a teljes mellüket és vele a mellbimbójukat is el kellett távolítani.