A kávét eredetileg ették: afrikai törzsek a kávébogyókat (a kávé fán terem, vörös bogyók formájában, melyekből szárítás és hámozás után nyerik ki a kávébabot) zsírral keverve fogyasztották, így nyerve energiát.
Az iszlám segítségével vált népszerűvé
A kávé élénkítő hatását állítólag etióp pásztorok fedezték fel, akiknek a kecskéi ugrálni és rohangálni kezdtek, miután ettek a kávéfa terméséből.
A kávé népszerűsítésért nagyban felelős az iszlám, mely az alkohol fogyasztását tiltja, a kávéét viszont engedélyezi.
A kávé a világ második legkelendőbb árucikke. Az első az olaj.
1675-ben Anglia akkori királya bezáratta a kávéházakat, mert úgy gondolta, hogy az ellenségei ezeken a helyeken tervezik a trónja megdöntését.
A kávé a világ második legkelendőbb árucikke
A világ népességének 70 százaléka Arabica, a másik 30 pedig Robusta fajtájú kávét fogyaszt. Az Arabica enyhébb ízű és aromásabb fajta, a Robusta keserűbb, de 50 százalékkal több benne a koffein.
A kávébogyókat majdnem kétszáz fokon pörkölik - néhány perc után kipattannak, és duplájukra duzzadnak. Ezután néhány perccel még egyszer kipattannak, ekkor ér véget a pörkölés folyamata.
Egy George Washington nevű férfi találta fel az instant kávét 1906-ban, de csupán névrokona a hasonló nevű amerikai elnöknek.
Az eszpresszó nem egy kávéfajta, hanem az ital elkészítési módjára utaló elnevezés.
Az "americano" elnevezés a második világháborúban harcoló amerikai katonák kávéfogyasztási szokásainak emlékét őrzi: vízzel hígítva itták az eszpresszót, hogy ne legyen annyira erős az íze.
Forrás: theoatmeal.com