1. Kalap és hajszárító
A rendszeres kalapviselés, illetve a hajszárítás nem okozhat kopaszodást . A hajvesztés oka, hogy a hajhagymák mérete csökken, ezért vagy egyáltalán nem, vagy csak egyre vékonyabb és gyengébb hajszálakat tudnak növeszteni.
2. Szoros alsónadrág
A szoros alsónadrág viselése nem befolyásolja a képződő spermiumok számát. Bár sokan kiemelik, hogy a szorosabb alsónadrág okozta magasabb hőmérséklet lehet az oka, mégsincs tudományos bizonyíték erre az összefüggésre.
3. Erősödő szőrzet
Rendszeres borotválkozással nem lesz sűrűbb és keményebb a férfiak arcszőrzete. A szőr ezen tulajdonságait a szőrtüszők alakja és helyeződése befolyásolja, azaz genetikailag meghatározott: nincs köze a borotválkozáshoz.
Rendszeres borotválkozással nem lesz sűrűbb és keményebb a férfiak arcszőrzete. 4. Cipőméret
Nincs összefüggés a cipőméret és a pénisz nagysága között - bizonyította két londoni urológus tanulmánya is, melynek során 104 férfi péniszméretét és cipőnagyságát hasonlították össze.
5. Prosztatabántalmak
A prosztatarák nem gyakoribb daganatos halálok a férfiak körében. A tüdőrák fordul elő ugyanis a leggyakrabban.
6. Mellrák
A férfiak is kaphatnak mellrákot, bár ennek sokkal kisebb az esélye, mint a nőknél. Idősebb korban az elhízás mellett genetikai okok, májproblémák vagy magas ösztrogénszint is előidézheti ugyan, de 1000-ből mindössze egy férfinál.
7. Ritkuló csontok
Igaz, hogy a csontritkulás ritkább férfiaknál, hiszen nem mennek át a menopauzával járó hormonális változásokon, de a dohányzás, a túlzott alkoholfogyasztás, szteroidok szedése vagy a tesztoszteron mennyiségének csökkenése náluk is okozhat osteoporosist.
8. Csont, ami nincs
Bár a péniszben nincs csont, így nem "törhet el", de szivacsos teste, a tunica albuginea elszakadhat, például túl heves aktus következtében. Kezelése sebészeti beavatkozást igényel, és szerencsére igen ritkán fordul elő.
+1 igaz állítás: A tesztoszteron szintje a férfiak 18 éves korában éri el a maximumot, ez azonban nem függ össze feltétlen a szexuális teljesítménnyel.