A 10-14 év közötti tanulóknak szervezett foglalkozások és az interaktív kísérletek a látásra, a szem felépítésére és működésére fókuszálnak. Az előző tanévben nagy sikerrel zárult természettudományos és egészségedukációs oktatási program idén már dupláz: a 40 workshopon több mint ezer diák vehet részt; és idén a program kiegészül tanárok számára szervezett foglalkozásokkal és egy utazó workshoppal is.
A Bayer Hungária tavaly októberben indította – a nemzetközi szinten több mint húsz éves múltra visszatekintő – "Making Science Make Sense" (MSMS) Tudáspont oktatási programját, amely idén csatlakozik A Fény Nemzetközi Éve 2015 eseménysorozathoz is.
Az MSMS Tudáspont helyszíne a Millenáris parkban található Láthatatlan Kiállítás, amelyet a foglalkozáson részt vevő csoportok ingyenesen látogathatnak meg vezetett túrák keretében. Bárki számára látogatható a kiállítás területén felállított interaktív installáció is, ahol az emberi szervezetről és a látásról szóló kisfilmeket lehet megnézni.
Emellett idén lesz utazó workshop is: a vidéki iskolák kísérletek elvégzésével és dokumentációjával pályázhatnak arra, hogy "házhoz menjen" hozzájuk az MSMS Tudáspont foglalkozása.
Az oktatási program szakmai védnökségét idén is az MTA TTK látja el. A program keretében kiválasztott öt tehetséges diák részt vehet az intézmény évente megrendezett nyári kutatótáborában is.
Az MSMS oktatási programjának idei tematikájához kapcsolódva Knézy Krisztina gyermekszemész szakorvos arról beszélt, hogy évről évre nő a fénytörési problémák száma a gyermekek körében - Magyarországon 10-15 százalékuk szemészeti szűrésének fontosságát is, hiszen számos probléma később már nem kezelhető kielégítően.