A puha, drót nélküli szilikonos műszer a bőrhöz tapad és vibráló ingert ad. Készítői abban reménykednek, hogy egy napon segíthet abban, hogy az emberek online - beszélgetés vagy játék során - is megérinthessék egymást.
A jövő érintése
A tapasz összekapcsolható okostelefonokkal és tabletekkel. Az NFC - vagyis a kis hatótávolságú kommunikáció - vagy a vezeték nélküli töltésen alapuló technológia kihasználásával drót, valamint elem vagy akkumulátor nélkülivé tették az új fejlesztést. Harminckét érzékelő segít az érintés érzetét kelteni viselője bőrén, miközben egy másik felületen módosítani lehet minden érzékelő rezgésszámát és amplitúdóját.
Korábban mások is próbálkoztak már hasonló technológiával, azok azonban olyan gátló tartozékokat is tartalmaztak, mint a drótok és elemek. "Elképzelhető, hogy mindenütt létező dologgá válhat a belátható jövőben az, hogy virtuális érintést küldünk, miközben videohívást folytatunk a családunkkal" - fogalmazott Yonggang Huang kutató.
Az eszköz - a játék és a szórakoztatás nyilvánvaló lehetőségein túl - nagy hatású lehet a társas kapcsolatokban és a klinikai orvoslásban, valamint olyan területeken is, amelyeket ma még elképzelni sem tudunk - magyarázta John A. Rogers, az illinoisi Northwestern Egyetem McCormick Mérnöki Iskolájának professzora.