A University of Southern California kutatóinak vizsgálatai azt igazolják, hogy ha kitépünk 200 hajszálat, hatszor annyi is visszanőhet. Ez viszont azt jelenti, hogy ha egy ritkuló hajfelületet akarunk dúsítani, akkor az ott lévő összes hajszálat ki kell tépnünk.
Ha ugyanis elég mennyiségű hajszálat távolítunk el erőszakosan (azaz kitépéssel) egy területről, ez olyan vészjelzést küld a szervezeteknek, amelynek hatására több haj nő vissza. A hír természetesen nem hangzik túlságosan megnyugtatóan és komfortérzetünket sem fogja emelni, viszont szervezetünk természetes reakcióit aknázza ki.
Ráadásul nemcsak több millió férfi szenved a kopaszodástól és a hajritkulástól (egyesek már tinédzserkoruktól kezdve), hanem több millió nő is: hajritkulásaiknak a kutatók szerint pszichológiai okai vannak.
Érdemesnek tartjuk azért figyelmeztetni olvasóinkat, hogy a hajszálakat egyfelől egyesével tépkedték ki a kutatók, másfelől az emberi szervezetben nem lehet tudni még, hogy ez a mechanizmus pontosan hogyan működhet. Ugyanis úgy tűnik, hogy a kémiai vészjelzés egy bizonyos erősségnél indítja csak be a növekedést. Másfelől, hogy ha a hajszálakat egy túlságosan nagy területről tépik ki, akkor gyengébb a kémiai jelzés és nem nő vissza semmilyen hajszál sem. Ha pedig a hajszálakat túlságosan kis területről tépik ki, csak a kitépett hajszálak nőnek vissza, újak viszont nem nőnek köré. Az egereknél úgy sikerült a legjobb eredményeket elérni, hogy a 200 szőrszálat egy fél centiméteres területről tépdesték ki.