A legjobb praktikák poloskák ellen

Jelentősen elszaporodott Közép-Európában, így Magyarországon is az észak-afrikai eredetű zöld vándorpoloska. A büdös szagukról elhíresült rovarok ellen számos praktikát be lehet vetni, a kíméletes megoldásoktól egészen a halálosakig.

A zöld vándorpoloska az emberre nem veszélyes, ugyanakkor kárt tesz a zöldségekben, gyümölcsökben, valamint ahogyan az időjárás hűvösebbre fordul, védett helyet keresnek, és így a lakásokban is megjelennek. A téli hideg okozhat akkora kárt a populációjukban, hogy talán csak évek múltán találkozunk ismét a poloskainvázióval. Egy enyhe tél után azonban lehet, hogy jövőre is előkerülnek, így érdemes számba venni az ellenük használható fogásokat. Íme, néhány tipp - videókkal!

Szövényi Gergely, az ELTE Biológiai Intézetének adjunktusa szerint kénytelenek leszünk hozzászokni e rovarok jelenlétéhez. Az okokról bővebben itt .

Csapdázás és szabadon engedés

Egy műanyag flakon, egy szigszalag és egy elemes lámpa - ebből a három eszközből hatékony poloskacsapdát lehet összeállítani. A hatékonyság növelése jegyében érdemes egy kis papírt is ragasztani a műanyag flakon falára, hogy ne csússzanak le róla a rovarok. A gyűjtemény ezt követően már könnyedén áttelepíthető a falakon kívülre.

Nincs kegyelem

Az elemlámpa végzetes csábítást jelenthet a poloskáknak, különösen akkor, ha ehhez egy tál mosószeres vizet is kombinálunk. Az eredmény garantált, bár az eltakarítás már alighanem egy kicsit nehézkesebb.

A barkácsolás nyújtotta izgalmak kedvelői számára létezik egy másik ügyes konstrukció, amihez egy nagyobb konzervdoboz és egy villanyégő halálos együttese adja az alapot.

Forrás: hvg.hu

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +11 °C
Minimum: +5 °C

Borult lesz az ég, majd előbb a Tiszántúlon, késő délután már a Dunántúlon is szakadozik, gomolyosodik a felhőzet. Egyre inkább az északi tájakra korlátozódik a tartós eső, de délebbre kialakulhatnak záporok, a Tiszántúlon zivatar is előfordulhat. A Dunántúlon az északnyugati, a délkeleti tájakon a délnyugati szelet néhol erős széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet a Dunántúlon, Budapest körül és északon 7 és 13, az Alföldön 13 és 17 fok között alakul. Késő estére 4 és 10 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra