A kutatók azt vizsgálták 129 magas és alacsony fokú stressznek kitett anyánál, hogy a vérükben és két sejtpopulációban a telomerek hossza hogyan változott egy hét alatt. Az alanyoktól azt is megkérdezték, hogy milyen gyakran voltak szexuálisan aktívak.
"A telomerázaktivitást PBMC-kben (perifériás vér mononukleáris sejtekben) mértük. Az elemzések nem mutattak statisztikailag szignifikáns összefüggéseket a telomerhosszal és a jelenlegi kapcsolatra vonatkozó elégedettséggel, a konfliktusokkal vagy a megfigyelt stresszekkel kapcsolatban" - írják a szerzők. Ezzel szemben azoknak a nőknek, akik a hét folyamán bármilyen szexuális akcióról számoltak be, sokkal hosszabb telomereik voltak. Különböző életkorú, más testtömeg-indexű, eltérő stresszhelyzetben lévő és minden más résztvevőre is igaz volt ez.
Bár lehet, hogy van köztük kapcsolat (a tanulmány azonban túl kicsi ahhoz, hogy ezt véglegesen ki lehessen jelenteni), valójában semmiféle következtetést nem lehet ezekből az adatokból levonni. Valószínűleg az lehet a felfedezés kulcsa, hogy az egészségesebb emberek több szexre hajlamosak.
A kutatás azonban hozzájárulhat a szexuális aktivitás növekedéséhez, hiszen ennek alapján a csábítás immár (ha nem is erős bizonyítékok alapján) tudományos szintre léphet. Nem hazudik ugyanis az a férfi, aki azt ígéri potenciális partnerének, hogy ha ágyba bújik vele, meghosszabbíthatja az életét. Hiszen a telomerek hossza, pontosabban rövidülése összefüggésben van az öregedéssel , amit már sok kutatás bizonyított.
Forrás: IFL Science