A sörhasú férfiakat azonban nem vigasztalja ez az eredmény, mert a derékméret és a csonterősség közötti összefüggést kizárólag nőkben mutatták ki a kutatók.
A sydney-i Garvan Egészségügyi Kutatóintézet szakértői több mint ezer 50 éven felüli férfi és nő egészségi állapotát vizsgálták átlagosan öt évig. Ez idő alatt 19 férfi és 107 nő szenvedett csonttörést. A hasi zsír mennyiségének beszámítása a nők esetében összefüggést mutatott a nagy pocak és a csonttörés valószínűsége között.
Számszerűsítve, a nők legnagyobb pocakkal rendelkező 25 százalékában 40 százalékkal volt alacsonyabb a csonttörés valószínűsége, mint a legsoványabb derékrésszel rendelkező nők esetében – derült ki a szaklapban megjelent tanulmányból. A kutatók úgy vélik, hogy ez a fajta előny részben azzal magyarázható, hogy a túlsúly extra terhet ró, és ezáltal jobban megerősíti a csontokat. Ráadásul a zsír kipárnázza az embert, ami bizonyos védelmet nyújthat eséskor.
A legvalószínűbb magyarázat azonban az ösztrogén női nemi hormonnal áll összefüggésben. A deréktájon nagyobb mennyiségű zsírt raktározó nők általában magasabb ösztrogénszinttel rendelkeznek, és ez a hormon jót tesz a csontoknak. A kutatók úgy vélik, eredményeik segít megmagyarázni, miért esett vissza világszerte a csonttörések előfordulása az elhízás gyakoriságának növekedésével párhuzamosan.
A kutatást vezető Tuan Nguyen professzor azonban a hasi zsírral összefüggő kardiológiai kockázatok és a diabétesz nagyobb valószínűsége miatt semmiképpen sem javasolja a nőknek, hogy az eredmények tükrében pocakot „növesszenek”. Nguyen azt is kihangsúlyozta, hogy az előnyöket inkább a túlsúlyosak, mint az elhízottak élvezték.