A toka legfőbb oka nem más, mint a bőr alatti zsírszövetek felszaporodása a nyak és az áll találkozásánál. Ezzel együtt a kellemetlen jelenség nem kizárólag a túlsúly eredménye: az örökletes hajlam éppúgy szerepet játszhat kialakulásában, mint az életkor. Becslések szerint az emberek közel háromnegyede küzd ilyen esztétikai gondokkal, és bár kétségtelenül a nők számára okoz több fejtörést, valójában sok férfit is rendkívül zavar a tokája.
Természetesen a túlsúly ellen mind a rendszeres testmozgás, mind a diéta jó megoldás lehet, ugyanakkor e módszerek hatásfoka a toka eltüntetésében már kevésbé kielégítő. Az egyik leggyakoribb plasztikai beavatkozásnak számító zsírleszívás ugyan gyors és látványos segítséget nyújthat, viszont igen sok kényelmetlenséggel jár a műtétet követő hetekben. Lássuk tehát, milyen egyéb lehetőségek állnak rendelkezésre, ha különösebb erőfeszítések és szenvedés nélkül szeretnénk búcsút inteni az állunk alatt éktelenkedő zsírpárnáknak.
Az ultrahang ereje
A felszaporodott zsírréteg lebontására és a bőr feszesítésére, regenerálására egyaránt alkalmas a rádiófrekvenciás technológián alapuló tokakezelés. Az immár több évtizede alkalmazott orvosi módszer lényege, hogy a szervezetbe juttatott elektromos impulzusok révén hőt termel, így megindítja a zsírszövetek lebomlását és elszállítását a nyirokkeringésen át, illetve fokozza a bőr rugalmasságáért felelős kollagén termelődését, egyben előmozdítja a bőr mélyebb, kötőszöveti rétegének átépülését. A kúraszerű alkalmazás semmilyen látható sérülést nem okoz, miközben már 6-8 alkalom után is látványos javulást lehet elérni vele, ami után általában már csak fenntartó kezelésekre van szükség 1-2 havonta egyszer.
Injekciókúrával a toka ellen
A dezoxikólsav sokaknak talán idegen kifejezésként hangozhat, ha azonban hozzátesszük, hogy ezt az anyagot az emberi szervezet is természetes úton termeli a zsírok emésztéséhez, akkor mindjárt más megvilágításba helyezzük az erre épülő tokakezelési eljárást. A lipolízishez használt epesavszármazékot injekcióval juttatják közvetlenül a zsírszövetekbe, megbontva ezáltal a zsírsejteket, amelyeket végül a nyirokkeringés szállít el. A beavatkozás egy-egy alkalommal 20-30 percet vesz igénybe. Bár az egyéni adottságok miatt adódhatnak eltérések, általában két kezeléssel el lehet érni az optimális eredményt, ugyanakkor már az első kezelés is látható változást hoz.