Magasabb intelligencia, kevesebb szex?
A sztereotípia szerint minél okosabb valaki, annál kevesebb sikere van a másik nemnél, hiszen senki nem akar egy kockával vagy kékharisnyával randevúzni. Kutatások bizonyították, hogy ennek valóban lehet valóságalapja. Egyetemi hallgatókat kérdeztek ki a szexuális szokásaikról, és arra a megállapításra jutottak, hogy a magasabb intelligenciájúaknak jóval kevesebb partnerük volt, mint átlagos intelligenciájú társaiknak. A szüzek aránya is magasabb volt a körükben: 45 százalékuknak még nem volt korábban szexuális tapasztalata. Ennek több oka is lehet.
Egyrészt, az intelligensebb emberekben kevesebb lehet a szexuális vágyért felelős tesztoszteron, másrészt általában jobban ismerik a veszélyeket, emiatt kevésbé hajlamosak arra, hogy váltogassák a partnereiket. A magasabb szellemi képességekkel bírók emellett jobban koncentrálnak a tanulmányaikra, így kevesebb közösségi programon vesznek részt, így kisebb esélyük van arra, hogy ellenkező neműekkel találkozzanak. Meglepő tény ugyanakkor, hogy a nagy brit egyetemek környékéről különösen sok szexuális játékszert rendelnek.
Magasabb intelligencia, több kábítószer?
Azt gondolhatnánk, hogy aki intelligensebb, jobban ismeri a kábítószerek káros hatásait , így nem is érdeklődik irántuk. Azonban a kutatások szerint éppen ők azok, akik szívesebben kísérleteznek, ismeretlen eredetű, illegális drogokkal is. 8000 ember megkérdezése után kiderült, hogy a férfiak 50 százalékkal nagyobb eséllyel próbálnak ki amfetamint, 65 százalékkal nagyobb az esélye annak, hogy ecstasyt használjanak. Ez az arány még úgy is megmaradt, hogy figyelembe vették a szociális státuszt. Meglepő módon, a drog iránt élénken érdeklődők egyébként igen egészséges életet éltek, sok zöldséget és gyümölcsöt fogyasztottak, és kevesebbet dohányoztak.
Magasabb intelligencia, bagoly életmód?
A zsenikre alapvetően jellemző, hogy hajlamosak felrúgni az elfogadott társadalmi szabályokat, és gyakran szembemennek a szokásokkal. Ez gyakran az időbeosztásra is igaz. A magasabb intelligencia sokszor jár együtt álmatlansággal vagy alvászavarokkal , illetve azzal, hogy az okosabb emberek éjjel hatékonyabbak, jobban tudnak dolgozni és tanulni is. Egy kutatás szerint ahogy nő az intelligenciahányados, úgy csökken a pihenéssel töltött órák száma.
Magasabb intelligencia, kék szemek?
Bár nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy a kék szeműek okosabbak, azt már bizonyították, hogy a kék, illetve a barna szeműek gondolkodása eltér: a kék szem inkább a stratégiai gondolkodással függ össze, míg a barna szeműekre a gyors reakcióidő a jellemző, így ők inkább a sportok területén teljesítenek jobban.
A kék szeműek jobbak a stratégiai gondolkodásban
Magasabb intelligencia, furcsa hobbik?
A történelem nagy géniuszai gyakran olyan tevékenységekkel foglalkoztak, amelyek mások számára feleslegesnek tűntek: John Newlands, az egyik első periódusos rendszer megalkotója nevetség tárgya volt és elméletét nem voltak hajlandóak leközölni a tudományos lapokban, a Wright fivéreket pedig hazugsággal vádolták repülési kísérleteikért. Ez azonban azt igazolja, hogy az intelligens emberek , az újítók máshogy szemlélik a világot, mint a többiek, és készek kiállni az elképzeléseikért, még abban az esetben is, ha látszólag senki más nem érti meg őket.
Magasabb intelligencia, absztrakt rajzok?
A zsenikre és a művészekre egyaránt jellemző, hogy képesek absztrakt módon gondolkodni és ki is fejezni magukat elvont módokon - például képeken, rajzokon keresztül, így ugyanis gyakran könnyebb megérteni az elméleteket.
Magasabb intelligencia, mentális problémák?
A zsenialitás gyakran jár együtt valamilyen, súlyosabb vagy enyhébb mértékű mentális problémával. Ennek oka a szakemberek szerint az agy eltérő fejlődésében keresendő, így a környezetüket is máshogy szemlélik, és máshogy is reagálnak az azt érő kihívásokra. A leggyakoribb problémák közé tartozik a kényszeres viselkedés, a hiperaktivitás és a furcsa fóbiák is.