A 21 személyen végzett képalkotó vizsgálatokból az derült ki, hogy az agy a reggeli kihagyása esetén vonzóbbnak találta az ételeket, ezért a résztvevők többet ettek ebédre. A táplálkozási szakértők egyöntetűen azt állítják, hogy a reggeli tompítja az étvágyat. A kutatók azonban most arra voltak kíváncsiak, mi történik az agyban, ami meghatározza, milyen ételt választunk.
A Neuroscience 2012 konferencián bemutatott kísérletben huszonegy normális testsúlyú személynek mutattak az MR készülékben kalóriadús ételek fényképeit. Az egyik nap nem kaptak reggelit a vizsgálat előtt, egy másik napon viszont bőséges, 730 kalóriás reggelit fogyasztottak a vizsgálat előtt másfél órával. A kutatók szerint a reggeli kihagyása egyfajta "elfogultságot" alakított ki az agyban a kalóriadús ételek iránt.
Az eredmények azt mutatták, hogy az agy a reggeli mellőzése után másképp reagált a kalóriában gazdag ételekre, a kalóriaszegény élelmiszerekre azonban nem. Kiderült, hogy az ételek vonzerejével kapcsolatos agyi terület, az orbitofrontális kéreg üres gyomor esetén aktívabbá vált. Amikor a vizsgálat végén a résztvevőket ebéddel kínálták, egyötödével többet ettek, amikor kihagyták a reggelit.
Dr. Tony Goldstone, az Imperial College kutatója, a vizsgálat vezetője úgy véli, a fogyás egyik legnagyobb nehézsége éppen az, hogy a kalóriadús ételek vonzereje megnő.