Matthew Killingsworth és Daniel Gilbert, a Harvard Egyetem pszichológusai a Science című folyóiratban kifejtették: "Az emberi elme folyton elkalandozik, ez viszont boldogtalanságot eredményez. Az a képességünk, hogy olyan dolgokról gondolkodjunk, amik nem most történnek velünk, nagy eredmény a megismerés területén, de emocionális következményei vannak."
A vizsgálat során a kutatók 2250 embert vizsgáltak, akikkel iPhone-on keresztül tartották a kapcsolatot, és bizonyos időközönként megkérdezték tőlük, hogy éppen mennyire boldogok, mit csinálnak, és hogy a gondolataik a körül járnak-e, amit csinálnak vagy valahol máshol. Miután a válaszokat kiértékelték, kiderült, hogy az embereknek idejük 46,9 százalékában máshol járt az eszük, mint amit éppen csináltak. A megkérdezettek akkor voltak a legboldogabbak, amikor szexuális életet éltek, sportoltak vagy beszélgettek valakivel, legkevésbé pedig akkor érezték jól magukat, amikor az otthoni számítógépüket használták, pihentek vagy dolgoztak.
A vizsgálatból az is kiderült, hogy az emberek gondolatai szex közben jártak leginkább a jelenben, minden más tevékenység alatt legalább az idő 30 százalékában elkalandoztak valamerre. Az elkalandozó gondolatok elemzése során a tudósok megállapították, hogy az ember boldogságának mindössze 4,6 százaléka tulajdonítható annak, hogy éppen mit csinál, míg 10,8 százaléka annak, hogy miről álmodozik. A tanulmány szerzői ebből arra következtettek, hogy az ábrándozás oka, nem pedig következménye az ember boldogtalanságának.
Forrás: Medipress hírszolgálat