A fényforrás átlátszó, zselével töltött burkolatból áll, ebben él ez a világító, nem fertőző és nem mérgező baktérium, melynek a túléléshez cukorra és oxigénre van szüksége.
Habár nyilvánvaló környezetvédelmi előnyökkel jár a biovilágítás használata, a cég nem tervezi az elektromos rendszerek teljes helyettesítését. „Ígéretes megoldás, ahol nincs szükség villamosenergia-fogyasztásra és lényegesen kevesebb szén-dioxid kibocsátással jár, mint a hagyományos módszer”. A baktérium által termelt energia teljes egészében hasznosul, maga a fényforrás kevésbé intenzív, csökkentve ezzel a fényszennyezés mértékét – írja honlapján a Glowee .
Igaz, a bio-világításnak hátránya is van: ez a megoldás jelenleg csak három napra elegendő fénymennyiséget képes előállítani, a Glowee-csapat azonban reméli, az időtartam a kutatások során javulni fog. Igaz, még az is kérdéses, vajon a költségek és maga a végtermék felveszik-e a versenyt hatékonyságban más világítástechnikai eszközzel.
A találmány praktikussága vitathatatlan: a fényforrás burkolata áttetsző, ami könnyedén bármilyen formára és méretre alakítható, egyedi mintázata napközben is látható. A speciális világítás ötletét egy 2013 júliusában meghozott rendelet ihlette, mely a fényszennyezés csökkentése és a túlzott energiafogyasztás miatt az irodák és az üzletek kivilágítását a kora reggeli órákra korlátozta. Mivel a Glowee találmánya nem invazív, lágy fényt bocsát ki és nem igényel elektromos hálózatot, eleget tesz a szigorú szabályozásnak. Ha legközelebb a „fény városában” járunk, talán apró, mikrobiális lámpákkal szegélyezett utat járhatunk be.
Forrás: New Scientist