Túl sok szénsavas ital
A szénsavas üdítők és a sok rágózás levegővel töltik meg a beleket, ami bent ragadva görcsöket illetve szellentést okozhat. A másik lehetőség, hogy a felesleges levegő böfögés formájában távozik.
Túl sok édesség fogyasztása
A testünk nem tudja megemészteni az olyan mesterséges cukrokat, mint a szorbit vagy a xilit, így a belekbe kerülve ezek megerjedhetnek. A természetes cukrok szintén gázképződést okozhatnak, különösen a fruktóz, mert vannak olyanok, akiknek a szervezetében hiány van abból az enzimből, ami a lebontásához szükséges.
Keresztes virágú zöldségek fogyasztása
A kel, a káposzta, a kelbimbó és a brokkoli nagyon egészségesek, de nehezen emészthető szénhidrátokat tartalmaznak. Ha sokáig vannak a bélrendszerben, gázképződést okoznak, a gáz pedig szellentés formájában távozik a szervezetből.
Túl sok stressz
Az idegeskedés, szorongás , folyamatos feszültség sokaknál okoz emésztőrendszeri problémákat, amelyek közül az egyik a fokozott gázképződés lehet. Egy újabb indok, hogy keressünk valami lazító, relaxáló tevékenységet, ha úgy érezzük, hogy túlságosan sok a stressz az életünkben.
Tejtermékek fogyasztása
Ha valaki laktózérzékeny , vagyis a szervezete nem termel elegendő olyan enzimet, ami lebontja a tejet, ő is tapasztalhat gyakori puffadást, szellentést. A laktózérzékenység szinte bármikor, felnőtt korban is kialakulhat, így ha ilyesmit tapasztalunk mondjuk sajt, vagy fagylalt fogyasztása után, érdemes lehet kivizsgáltatni magunkat.
Székrekedés
Ha székrekedésünk van, a széklet a beleinkben rekedve szintén gáztermelődést okoz. Ilyenkor érdemes minél több folyadékot és rostban gazdag ételt fogyasztani, hogy megszüntessük a problémát.
Forrás: womenshealthmag.com