A augusztusi számában megjelent tanulmány szerzője, Chunming Lu elmondta, hogy közel tíz éve kutatják a 7-10 napos rövidtávú terápiát, és a vizsgálatok azt mutatták, hogy a kezelés már közvetlenül a terápia után jó hatást gyakorol számos dadogásban szenvedő betegre. Lu ezért úgy véli, hogy az egyhetes kezelés elegendő a viselkedési változások kiváltásához.
A kutatásban 28 dadogó és 13 egészséges személy vett részt. A dadogók közül 15 naponta három terápiás foglalkozáson vett részt, a többiek pedig kontroll csoportként semmilyen kezelésben nem részesültek.
Funkcionális MR-vizsgálattal mérték a résztvevők agykérgének vastagságát a kísérlet elején és végén. Ezzel a technikával mérték az agyi területek közötti kölcsönhatásokat is nyugalmi helyzetben. A dadogókban a kontroll alanyokhoz képest kisebb volt az agykéreg vastagsága és az interakciók erőssége a pars opercularisban, amely terület a beszédképzésért felelős. A kölcsönhatások a kisagyban is erősebbek voltak esetükben, mint a kontroll személyekben.
A beszédterápiában részesülő alanyokban a kisagy áramkörei és konnektivitása ugyanarra a szintre csökkentek, mint a nem dadogó kontroll személyeké, ami arra utal, hogy a kisagy változásait az okozza, hogy az agy kompenzál a dadogásért.
Lu úgy véli, az eredmények alapján az derül ki, hogy az emberi agy rendkívül jól formálható. Megfelelő kezeléssel képes újjászervezni önmagát, ami elősegíti a dadogás visszaszorítását.