A Cofidis Magyarországi Fióktelepe egy kutatás keretében mérte fel mennyit költött a lakosság az egészségének megőrzésére a tavalyi évben. A kutatásból kiderült, hogy a 18-69 éves hazai lakosság átlagosan 100 ezer forintot költött egészségmegőrző termékekre az elmúlt évben.
Sokat költünk gyógyszerre
Az összeg több mint felét 54 ezer forintot gyógyszerre fordították az emberek. Szintén jelentős részt képviselnek az egészség megőrző eszközök és kezelések, ezekre 35 ezer forintot költenek az emberek. Az átlagnál nagyobb összeget csak a nyugdíjasok, a felsőfokú végzettségűek, a fővárosiak és az átlag feletti jövedelemmel rendelkezők költenek.
Relatíve kevés ember tesz meg mindent az egészségének megőrzése érdekében: mindössze 43 százalék azoknak az aránya, akik odafigyelnek arra, hogy egészséges élelmiszereket fogyasszanak, szűrővizsgálatokon pedig a lakosságnak csak a 41 százaléka vett részt.
Inkább magánrendelést választunk
Az emberek többsége az előző évben úgy nyilatkozott, hogy ha tehetné, magán egészségügyi ellátást venne igénybe. Tavaly a lakosság 41 százaléka választotta a fizetős egészségügyi szolgáltatást. Elsősorban a fogászat és a nőgyógyászat esetében mondták azt a kutatásban résztvevők, hogy magánrendelés keretében kezeltetik magukat. Azok körében, akik fizettek a fogászati kezelésért az elmúlt évben 74 százalék magánrendelőkhöz fordult, a nőgyógyászati ellátás esetében ez az arány 79 százalék volt.
A felmérésben résztvevők 37 százaléka gondolta úgy, hogy valószínűleg igénybe venne az egészségügyi kezelés finanszírozását/ egészségügyi eszköz megvásárlását lehetővé tevő hitelt.
A WHO által kiadott legfrissebb egészségügyi jelentésből is az derül ki, hogy Magyarországon folyamatosan nő az orvosi magánrendelések igénybevételére fordított összeg. A magyar piacon is megjelent az egészség hitel, ami tovább erősítheti az emelkedő tendenciát.