A díjat az első olyan csoport kapja, aki képes regeneratív vagy biomérnöki megoldást biztosítani arra, hogy egy "nagyobb állat", ahogy a versenykiírásban szerepel, három hónapig életben maradhasson egy mesterséges máj segítségével.
A regeneratív orvostudomány megoldásai erre képesek lehetnek: a sérült szövetek eredeti állapotukra való visszaállítása, illetve szövetek és teljes szervek növesztése az orvostudomány új lépése, amit a legtökéletesebb szintre kell fejleszteni - mindez részleteiben is olvasható az amerikai egészségügyi minisztérium 2020: A New Vision című jelentésében.
Jelenleg az emberek csak balesetekből vagy donoroktól kapott szervekkel képesek továbbélni, ezen a szituáción pedig változtatni kell, nyilatkozta a New Organ alapítója és a Methuselah CEO-ja, David Gobel. Elmondása szerint első választásuk azért esett a májra, mivel ez a szerv képes regenerálni önmagát, relatíve homogén felépítésű és a méregtani kutatásokban alapvető fontosságú.
Mérnöki problémáról van szó, úgyhogy minél többen próbálnak megoldást találni rá, annál többféle eredmény lesz, amely már csak azért is szerencsés, mert az érképződés és az alvadás két jelentős megoldandó faktor a májhoz hasonlóan teljes szervekhez kapcsolódnak majd.