Német kutatók a Max Rubner Intézetből a Tabebuia impetiginosa fa (másnéven bíbor lapocha, inkatea, vagy istenek fája) kivonatát tesztelték patkányokon. Arra voltak kíváncsiak, hogy csökkenti-e az állatok triglicerid szintjét a gyógynövénykivonat. A triglicerid a táplálékkal felvett zsírok emésztése során keletkező anyag. A zsírok ebben a formában szívódnak fel a vérkeringésbe, hogy ott kifejthessék hasznos és káros hatásaikat, illetve beépülhessenek a zsírsejtekbe, vagy éppen az érelmeszesedést okozó plakkokba. Dr. Nils Roos a Kísérleti Biológusok Társaságának éves kongresszusán számolt be eredményeikről Marseille-ben, míg nyomtatásban a Phytotherapy Research-ben olvasható a cikk.
Ígéretes eredményeik miatt Dr. Roosék azt remélik, hogy a kivonatból hamarosan kapszulaként fogyasztható táplálékkiegészítő válhat, mely nemcsak a kövérség, hanem a kettes típusú cukorbetegség és a koszorúsérbetegségek leküzdésében is hatékony fegyver lehet, a fejlődő országok szegény lakossága számára pedig olcsóbb kezelési lehetőséget jelenthet.
Egyelőre még nem tudják, hogy a kivonatban pontosan mely anyagok felelősek a táplálékkal bevitt zsírok csökkent felszívódásáért, de folyamatosan próbálják azonosítani az aktív hatóanyagokat, hogy még kifejezettebb hatású szert tudjanak előállítani. Következő lépésként törpe malacokon fogják tesztelni a kivonatot, majd tovább lépnek az embereken történő kipróbálás felé.
Forrás:
Medipress hírszolgálat