A Kasseli Egyetem kutatói Dr. Johannes Zimmerman vezetésével kimutatták, hogy azok az emberek, akik a leggyakrabban használják az egyes szám első személyű személyes névmásokat, nagyobb eséllyel válnak depresszióssá, mint azok, akik inkább többes számú, például a „mi” személyes névmást használják.
A kutatók 15 férfit és 103 nőt kérdeztek ki múltjukról, személyes kapcsolataikról és önértékelésükről. A résztvevők depresszióval és szorongásos zavarokkal álltak kezelés alatt. Az eredmények azt mutatták, hogy azok, akik gyakrabban használják az "engem" és az "én" szavakat, hajlamosabbak a depresszióra, ugyanakkor több nehézségük van interperszonális kapcsolataikban, például a csoportban tanúsított interakcióban. Az ilyen emberek például nagyobb valószínűséggel keresik a figyelmet, és képtelenek egyedül tölteni az idejüket.
Ezzel szemben az olyan személyek, akik gyakrabban használják az olyan személyes névmásokat, mint a "mi", sokkal jobban tudják fenntartani a társadalmi határokat kapcsolataikban, miközben egészséges társadalmi életet élnek. Dr. Zimmerman úgy véli, hogy az egyes szám első személyű személyes névmásokat gyakori használata arra utal, hogy a személy különálló entitásnak tartja önmagát, ha viszont valaki a többes szám első személyt használja, azzal arra utal, hogy részese a társas kapcsolatoknak.