Bár a tudósok megtalálták, mi okozza a kopaszodást, még mindig nincs igazán tökéletes megoldás a probléma kezelésére. Szerencsére azonban lehet tenni a hajszálak elveszítése ellen! Noha a génjeink nagymértékben meghatározzák a kopaszodásra való hajlamunkat, azért érdemes azt is tudni, hogy saját életvitelünk is befolyásolja, milyen ütemben veszítjük el hajszálainkat. Íme néhány könnyen betartható, de látványos eredményt hozó tipp!
Ne fésülködjünk túl erősen!
Ezzel ugyanis akaratlanul is kihúzhatunk hajszálakat és ennek következtében károsodhatnak a hajhagymák.
Samponozás közben finoman masszírozzuk a fejbőrt.
A korpa, a dermatitisz vagy az ekcéma összefüggésben áll a hajhullással, mivel gyulladáskeltő hatásúak és a gyulladások károsítják a hajhagymákat. A masszírozással eltávolíthatjuk a felesleges, elhalt sejteket és a vérkeringést is serkenthetjük.
Együnk főtt tojást, rántottát reggelire!
A hajban keratin található, ettől lesz a hajszál erős. A túl kevés proteinbevitel hatással van a keratinszintre, ami lecsökkenve a haj erősségének elvesztéséhez vezet vagy akár növekedésének leállását is okozhatja. Ezért érdemes reggelire vörös húsokat, halat, tojást vagy csirkét fogyasztani, vagyis villásreggelivel indítani a napot, mert ezzel erősítjük hajhagymáinkat.
Ezek a hajzselék ugyanis képesek blokkolni a hajhagymák működését, különösen, ha rendszeresen használjuk az ilyen készítményeket - sokkal jobban járunk, ha vizes alapú megoldást alkalmazunk.
Tanuljunk meg ellazulni!
A férfihormonok túl nagy mértékben károsíthatják a hajhagymákat, stressz hatására a férfiak pedig több tesztoszteront választanak ki, ami nagyobb hajveszteséghez vezet.
Együnk diót, mogyorót!
Mivel vashiány is hajhulláshoz vezethet, ezért a vaspótlásról érdemes gondoskodni, a táplálékok közül a vörös húsok, a sötétzöld zöldségek, a dió- és mogyorófélék és a szárított gyümölcsök sok vasat tartalmaznak, így érdemes a segítségükkel is gátat vetni a hajhullásnak.
Szokjunk le a dohányzásról!
A cigaretta nem csak szívpanaszokat és rákot okoz, de a hajunk is rámehet a pöfékelésre. Az új kutatások szerint valószínűleg a hajhagymák vérellátását is ugyanúgy károsítja, ahogy a testen belül az ereket.
Animáció: HáziPatika.com