A tesztek ugyanis azt bizonyítják, hogy főleg a kicsit idősebb felnőttek esetében a túl sok feladat hatására jobban működik a gondolkodás, a memória és az információfeldolgozás. Ugyan még az ezzel foglalkozó kutatók sem tartják bizonyítottnak, hogy az elfoglaltság okosabbá tenne, de az biztos, hogy az új képességek elsajátítása például remekül segíti az idősebbeket agyműködésük megfelelő szinten tartásában, aminek eredményeképpen aktív, teljes életet tudnak élni.
Azok az időskorúak, akik mind mentálisan, mind fizikailag, mind pedig szociálisan aktív életet élnek, sokkal kisebb eséllyel szenvednek majd olyan betegségekben, mint a demencia .
Az „elfoglaltság” pozitív hozadékainak megállapításához a kutatók 330, 50-89 év közötti nőt és férfit vizsgáltak, akiktől elsősorban azt kérdezték, milyen gyakran kell egy nap alatt túl sok mindent megcsinálniuk. Emellett olyan teszteket töltettek ki velük, amelyek a memóriát, az információk feldolgozásának sebességét, az alapvető gondolkodást és a szókincset vizsgálták.
Az eredmények azt mutatták, minél sűrűbb volt a napi beosztása az embereknek, annál jobban teljesítettek a teszteken, különösen a korábban történt dolgokra való visszaemlékezésben.
Forrás: usnews.com