Edukációs programot indított a Semmelweis Egyetem. A projekt célja a daganatos betegségekkel kapcsolatos ismeretek széleskörű kommunikációja, a prevenció fontosságának hangsúlyozása, a daganatos betegségekhez fűződő tabuk és tévhitek eloszlatása, valamint az elérhető innovatív diagnosztikai és kezelési lehetőségek ismertetése – olvasható a semmelweis.hu-n megosztott beszámolóban.
Ingyenes tudásátadás
A program 2024 szeptemberében indult. A folyamatosan megjelenő online szakmai anyagok a Rákkutatók YouTube-csatornán, továbbá a Rákkutatók Facebook-, Instagram- és LinkedIN-oldalon érhetők el mindenki számára, teljesen ingyenesen.
Magyarországon évente mintegy 30 ezren halnak meg valamilyen daganatos megbetegedésben. Élete során minden harmadik magyar embernél rosszindulatú daganat alakul ki, évente közel 70 ezer betegnél diagnosztizálnak rosszindulatú daganatos megbetegedést hazánkban. Szinte mindenkit érint a rák problémaköre valamilyen formában, az erről való nyílt kommunikáció mégis tabu, a hiteles szakmai ismeretterjesztő anyagok elérhetősége limitált” – mondta a program szakmai felelőse, dr. Bödör Csaba, aki egyben a Semmelweis Egyetem Patológiai és Kísérleti Rákkutató Intézetének egyetemi tanára is.
Már díjat is nyertek
A Rákkutatók nemrégiben Egészségértés díjat is nyertek, intézményi kategóriában. Az elismerést dr. Bödör Csaba vette át az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesületének (AIPM) díjátadó gáláján.
Már egészen fiatal korunkban megtanuljuk, hogy bizonyos dolgokról nem illik kérdezgetni másokat, illetve a nagy társaságokhoz és a családi ebédekhez sem ezek közül érdemes beszédtémát választani. Ide tartozik például a vallás, a politika, az anyagi helyzet és a szexualitás. De majdnem ennyire tabunak számít az egészségi állapot is.