Egy romantikus vígjáték nézése közben a legtöbb nőnek nagyon kellemes érzései támadnak: elérzékenyülnek, meghatódnak, boldogok lesznek, esetleg még a mécses is eltörhet. Mint annyi más érthetetlen reakciónkért, ezért is az agyunk a felelős.
A womenshealthmag.com egy egész cikket és egy kedves infógrafikát szentelt annak a folyamatnak a leírására, ami arról szól, hogy pontosan mi játszódik le az agyunkban, amikor egy romantikus vígjátékot nézünk a moziban, tévében.
A nagy találkozás
Amikor a romantikus vígjátékokban a főhős és a főhősnő találkozik, a jelenetben a testbeszédük előre meghatározza a végkifejletet. Például, ha a férfi és a nő hosszasan egymás szemébe néz, akkor biztosak lehetünk benne, hogy ez egy romantikus viszony kezdete. Ezeken a jeleneteken, de főleg a kínos szituációkon, vicces párbeszédeken általában nevetünk . A nevetésnek köszönhetően csökken a vérnyomásunk, a hasunkban összehúzódnak az izmok. Ennek köszönhetően agyunk azt hiszi, edzésen vagyunk, tehát kalóriákat is égetünk.
A "happy ending"
A problémák megoldódtak, a kínos helyzeteket feloldotta a cselekmény, mi pedig azt érezzük, hogy a mi problémáink is megoldódtak. Vagyis csökken a stressz-szintünk. Ezért is érdemes romantikus vígjátékokat este nézni, mert a film cselekménye által elindított folyamatok megelőzhetik az álmatlanságot.
A mozis terapeuták - angol kifejezéssel: a cinema therapists -, akik kifejezetten a moziterápiára szakosodtak, azt mondják, hogy a romantikus vígjátékoknak köszönhetően olyan egyébként eltemetett konfliktusok oldódnak fel, amik a film megnézése nélkül talán örökre rejtve maradnának.
Ezt az egyébként is pozitív hatást fokozhatjuk is. Kutatások kimutatták, ha a párunkkal nézünk meg egy romantikus vígjátékot, majd megbeszéljük a látottakat, nagyobb a valószínűsége, hogy három év elteltével is tartós marad a párkapcsolatunk .