Még az olyan elismert napilapok, mint a New York Times és a Wall Street Journal is foglalkoztak a növény ízével kapcsolatos éles megosztottsággal. Amikor pedig egy kutatásból kiderült, hogy a koriander utálata genetikai eredetű, a növény ellenségei máris jó indokot találtak ellenérzésükre.
Azonban kik ezek az ellenlábasok? Mostanáig nem lehetett tudni, de a Torontói Egyetem két táplálkozáskutatója felfigyelt a témára. A szaklapban megjelent tanulmányukhoz 1400 húsz és huszonkilenc év közötti fiatal felnőttet vizsgáltak Kanadában.
Az önkéntesek egy 63 pontból álló listát kaptak, amelyben 1-től (nagyon utálom) 9-ig (nagyon szeretem) terjedő skálán kellett értékelniük az egyes ételeket. A "sosem kóstoltam" és a "nem kóstolnám meg" lehetőségeket is választhatták. Az eredmények azt mutatták, hogy a korianderrel szembeni ellenérzés 3 és 21 százalék között mozog hat eltérő etnikai csoportban.
A kelet-ázsiai gyökerekkel rendelkező, vagyis kínai, japán, koreai, thai és vietnami származású kanadaiak között fordult elő a legtöbb olyan személy, aki utálja a növényt (21 százalék). A második helyen az európai származásúak állnak 17 százalékkal, a harmadik helyen pedig az afrikaiak 14 százalékkal. A fűszer rajongói közül a közel-keleti származásúak között volt a legkevesebb koriander utáló (3 százalék), őket követték a spanyol és a dél-ázsiai származásúak 4 illetve 7 százalékkal.
A kutatást vezető Ahmed El-Sohemy szerint a pozitív ételpreferenciát az okozhatja, hogy a mexikói, ázsiai és indiai konyhában gyakrabban fordul elő a fűszernövény, és az emberek fiatalabb korban találkoznak vele. Az is elképzelhető azonban, hogy a kulturális csoportok között lévő genetikai eltérések befolyásolják a fűszernövény ízének érzékelését.
A torontói kutatók azt remélik, hogy a kutatás következő szakaszában rávilágíthatnak a koriander szélsőséges szeretetének és utálatának genetikai alapjára.