Nos, a válasz tulajdonképpen egyszerű. Az alkohol megemésztése ingadozóvá teszi a vércukor szintjét, mert kimeríti a glikogén - vagy szénhidrátraktárakat.
Szénhidrátot kívánunk
A glikogénből nyeri a testünk a legtöbb energiát, és ha ennek az energiának a jó részét a szervezet elhasználja arra, hogy feldolgozza az alkoholt, akkor valahonnan ezt pótolni akarja - ezért érezzük magunkat éhesnek. Mivel pedig a glikogén forrása a szénhidrát , jó eséllyel szénhidrátot - tésztát, péksüteményt, kenyeret - fogunk kívánni. Emellett pedig az alkohol dehidratáló hatásának következtében sós ízekre is éhezünk.
Hogy kinek mennyit kell innia ahhoz, hogy másnap farkaséhesen ébredjen, az az egyéni toleranciától is nagyban függ. Egy, az Alcohol&Alcoholism című szakfolyóiratban publikált tanulmány szerint már három ital is elegendő ahhoz, hogy harminc százalékkal csökkentse a szervezetben a jóllakottság-érzésért felelős leptin nevű hormon szintjét.
Egy pohár víz
Ha nem szeretnénk, hogy egy átmulatott este után komolyabb mennyiségű fölösleges kalóriát vigyünk be, akkor érdemes már csak emiatt is kevesebb alkoholt fogyasztani. Emellett sokat segíthet, ha minden elfogyasztott ital után megiszunk egy pohár vizet is. Ha pedig másnaposan éhesen vagyunk, igyekezzünk fehérjében és egészséges zsírokban gazdag ételeket fogyasztani, mert ezek segítenek a legjobban kiegyensúlyozni a vércukorszintünket.
Forrás: prevention.com