Az Apple és a Google nyomában a közösségi óriás is megtette újabb lépéseit az egészségüggyel kapcsolatos fejlesztések irányába - állította egymástól függetlenül három, névtelenségét megőrizni kívánó informátor a Reutersnek.
Az illetékesek azt nyilatkozták: a Facebook olyan online "támogatói közösségeket"- vizsgál éppen,a melyekbe belépve bizonyos betegségekben szenvedő felhasználók egymással oszthatják meg tapasztalataikat. Egy kisebb csoport olyan "preventív megoldásokkal" is foglalkozik, amelyek révén a felhasználók könnyebben tudnának életmódjukon változtatni, javítani.
Mindez egyre intenzívebbnek tűnhet annak fényében, hogy a felhasználói vizsgálatok szerint bizonyos páciensek, például PatientsLikeMe , ahol hasonló betegségekkel küzdő páciensek kommunikálnak egymással, arra szolgáltatnak bizonyítékot, hogy az emberek egyre nyitottabbak aziránt, hogy betegségeikről és kezeléseikről beszámoljanak egymásnak az interneten.
A számos áthidalandó probléma között a "magánszféra" védelme tűnik az egyik legégetőbbnek: a tény, hogy a Facebook nemrég kért nyilvánosan elnézést felhasználóitól azért, hogy hírfolyamuk módosításával vizsgálta viselkedésük változásait, csak a jéghegy csúcsa.
Az informátorok szerint a közösségi óriás mindezt úgy akarja például áthidalni, hogy első egészségügyi applikációját más néven akarja piacra dobni.(A piackutatások azt is bebizonyították, hogy nagyon sok felhasználó arról sem tud, hogy az Instagram képmegosztó szolgáltatás is a Facebookhoz tartozik.)
Az, hogy a felhasználóknak mégsem kell igazi nevüket használniuk az oldalon, hanem becenevet vagy álnevet is használhatnak, segít az egészségügyi alkalmazások "akadálymentes" használatában - egyes páciensek könnyebben oszthatják meg tapasztalataikat vagy félelmeiket, ha nem saját nevük alatt kell posztolniuk azokat.
A közösségi óriás mindehhez nem fűzött kommentárt.