Míg egy tízperces kiszállás elméletben nem hangzik soknak, az agyi leállás 4-6 perccel követheti a szívrohamot, úgyhogy gyakorlatilag minden egyes másodperc számít. Ezekben a helyzetekben segíthet az Alec Momont Ambulance Drone.
A drón jelenleg egy diplomaprojekt, de Alec Momont folytatni kívánja megvalósítását és reméli, hogy öt éven belül tényleg emberi életeket menthet. Jelenleg a készülék ugyanis 20 ezer dollár körüli áron mozog, így a megbízható, de jóval olcsóbb változat előállítása további technikai munkát igényel.
Az életmentő drón ugyanakkor számos gyakorlati problémát is felvet: alagutakban vagy liftekben is történhetnek balesetek, ezeken a helyeken pedig gyakran nincsen térerő; ezekről a helyekről még egy mentőt is nehezebb felhívni . Ha ez nem lenne elég: az orvosi szolgálatnak arra is figyelnie kellene, hogy a drónok a nap minden pillanatában fel legyenek feltöltve, hogy ne az életmentési folyamat közben merüljenek le.
Mindemellett a drón propellerje is életveszélyt jelenthet, hiszen voltak már dróntulajdonosok, akiket saját repülő eszközük végzett ki, így ezen eszközöket - akár automatikus, akár manuális irányítás alatt vannak - olyan precízióval kell irányítani, hogy maga a berepülés ne okozzon még nagyobb problémát.