A Dél-ausztráliai Egyetem kutatói a 44 résztvevővel zajló tesztek során úgy találták, hogy a kannabiszfogyasztók válla merevebb, míg könyöke mozgékonyabb sétálás közben, térde pedig gyorsabban jár, mint azok esetében, akik nem használják a könnyű drogot. Ugyanakkor az egyensúlyérzékről és az idegrendszeri funkciókról nem mutattak ki szignifikáns különbséget a két csoport - többségében huszonéves - tagjai között.
"A járásban jelentkező eltérések elég finomak voltak ahhoz, hogy egy mozgási zavarokra specializálódott neurológus se legyen képes minden egyes droghasználónál kimutatni" - árulta el Verity Pearson-Dennett, a tanulmány egyik szerzője. Ugyanakkor az eredmények szerint kétségtelen, hogy a kannabisz fogyasztása változásokat idéz elő az egyéni járásmódban még akkor is, ha klinikailag nem lehet kimutatni. A kutatók szerint további vizsgálatokra van szükség annak kiderítéséhez, hogy a korral vagy a marihuána mennyiségének növekedésével vajon a mozgásváltozás is hangsúlyosabbá válik-e, illetve hogy pontosan miként fejti ki ilyen irányú hatását a fű a használójára.
Korábbi kutatások már bebizonyították, hogy a marihuána kihatással van az agyra, a szívre és a tüdőre is. Mentális képességekhez kapcsolódó befolyása érinti a reakcióidőt, a koncentrálóképességet, a döntéshozatali képességet és az érzelmeket. Keringési rendszerre gyakorolt hatása révén növeli a szívroham és a stroke kockázatát, akárcsak a pulzust és a vérnyomást. Eközben viszont a kannabisz igazoltan enyhíti az egyes orvosi kezelések által okozott fájdalmat és émelygést, így mára 30 amerikai államban és az USA fővárosában is legalizálták már orvosi célú felhasználását .
Forrás: Daily Mail