Valószínűleg az agyműködésünk megmásíthatatlan velejárója, hogy nem tudunk egyszerre két dolognál többre koncentrálni, ennek pedig röviden az az oka, hogy a két feladatra az agyunk egy-egy agyféltekéje fókuszál. Dr. Etienne Koechlin francia kutató és kollégái szerint ez a munkamegosztás lehet a magyarázat arra is, miért találjuk olyan nehéznek, ha egyszerre több dologgal kell foglalkoznunk.
A francia szakemberek 32 önként jelentkező agyi aktivitását mérték fel, miközben azt kérték tőlük, hogy egy betűválasztós feladatsort oldjanak meg. A vizsgálatok az agy frontális lebenyére koncentráltak, amely az impulzusvezérlés feladatáért felelős. Amikor a vizsgált személyeknek csak egy-egy feladatot kellett elvégezniük, akkor a frontális lebeny csupán az egyik oldalon jelzett aktivitást, de amikor két feladatot kellett egyszerre elvégezniük, akkor a műszerek mindkét féltekén aktivitást jeleztek.
A bal félteke frontális lebenye az elsődleges feladat elvégzésével összefüggően mutatott aktivitást, míg a bal oldal a másodlagos tevékenységgel egybefüggően lépett működésbe. A vizsgált személyek esetében az agy képes volt átváltani a két félteke között, amikor két feladatra kellett koncentrálni, de a megbízhatóság már csorbát szenvedett, amikor egy harmadik feladattal is meg kellett volna birkóznia az önként jelentkezőknek. A kutatók szerint ez a magyarázat arra is, miért döntenek gyakran irracionálisan az emberek, ha kettőnél több lehetőséget kell mérlegelniük.