A szer szedése jelentősen lerövidíti a betegséget, csökkenti a lázat és a szövődmények kialakulásának esélyét.
A laboratóriumi kutatások bebizonyították, hogy az arbidol nevű hatóanyag legyőzi az influenza vírust. Ez tehát újabb lehetőség egyrészt a szezonális influenza elleni küzdelemben, másrészt az esetleges világjárvány (pandémia) esetén is.
Egy influenza világjárvány komoly közegészségügyi és gazdasági következményekkel járhat: megbénulhatnak a közszolgáltatások, leállhat a közlekedés, az élelmiszertermelés. Beláthatatlan következményei lehetnek az egyének életére - ráadásul rengeteg halálos áldozatot követelne az új betegség. A legismertebb pandémia az 1918-as, amely a spanyol királyi család egyik tagjának halála és a spanyol média folyamatos jelentései miatt "spanyolnátha" elnevezést kapta. Ebben a járványban világszerte körülbelül 20 millióan haltak meg. Magas megbetegedési és halálozási gyakorisággal jellemezhető világjárványok az elmúlt évszázadban 25 évenként fordultak elő, a legutolsó 1968-ban volt - ezért tartanak attól a szakemberek, hogy közeledik egy újabb betegséghullám.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) adatai szerint az influenza és a légúti megbetegedések aránya az összes fertőző betegségek 95 százalékát teszik ki - tehát ezen betegségek gazdasági hatása hatalmas. Csak Oroszországban évente 27,3 - 41,2 millió beteget kezelnek ilyen betegségekkel.
Ez az oka, hogy az orosz tudósok is kiemelt figyelmet fordítottak a gyógyszerkutatásban arra, hogy előállítsanak egy influenzavírus elleni szert. A klinikai gyakorlatban már régóta használják a kiváló hatékonyságúnak bizonyult készítményt, amelyet a szervezet jól tolerál.
Forrás:
www.medportal.ru