Mit tesz velünk a wifi?

Dán iskolások egy csoportja azzal kísérletezett, hogy megél-e a kerti zsázsa a vezeték nélküli router közelében. A növények a kísérleti időszak végére elpusztultak.

A tizenöt éves iskolások azzal tettek hozzá egy csavart a szokásos iskolai feladathoz, a kerti zsázsa csíráztatásához, hogy megpróbálták kimutatni, károsak lehet-e a mobiltelefon jelzései. A gyerekek szerint eredményeik milliókat érinthet világszerte. Az egyik tanuló, Lea Nielsen, így nyilatkozott:"Mindnyájan tapasztaltunk koncentrációs zavarokat az iskolában, miután a mobiltelefonunkkal az ágyunk mellett aludtunk , sőt néha az alvás is nehezen ment tőle."

Mivel azonban a gyerekek nem tudták megfigyelni az agyműködést az iskolában, úgy döntöttek, inkább növényeket helyeznek el a vezeték nélküli routerek közelében, amelyek a mobiltelefonokhoz hasonló rádióhullámokat bocsátanak ki. Amikor a lányok tálcákon routerekből kiáramló hőtől száradtak ki.

Veszélyes lehet a wifi?

Kim Horsevad, a diákok biológiatanára elmondta, hogy a kísérlet eredményei élénk vitát gerjesztett Dániában a mobiltelefonok és a vezeték nélküli készülékek lehetséges káros egészségügyi hatásaival kapcsolatban. A tanulók eredményei ráadásul megerősítik egy korábbi holland kutatás eredményeit, amely kimutatta, hogy a vezeték nélküli rádióhullámoknak kitett fák kérge károsodik, és a leveleik elhalnak.

Kevés tudományos bizonyíték utal azonban arra, hogy a vezeték nélküli rádióhullám kibocsátás bármilyen veszélyt jelentene az emberi egészségre. A wifi-jelek rendkívül alacsony intenzitású rádióhullámokat használnak, amelyek százezerszer gyengébbek, mint egy mikrohullámú sütő hullámai. Kutatók szerint ha egy éven keresztül ülnénk egy vezeték nélküli, nyilvános internet-hozzáférési pontban (hotspot), összesen ugyanannyi rádióhullámnak lennénk kitéve, mint egy 20 perces mobiltelefonálás alatt.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Ráadásul a rádióhullámok a távolság növekedésével gyengülnek. Ha valaki csökkenteni szeretné kitettségét a rádióhullámoknak, a szakértők azt javasolják, hogy legalább egy méterre üljön a routertől, és a laptopot ne az ölébe , hanem az asztalra helyezze.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Új lézeres kezelés segít a dúsabb hajkoronához

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +6 °C
Minimum: -2 °C

A köd, rétegfelhőzet zsugorodik, de főleg az Északi-középhegység tágabb térségében, a nyugati határvidéken tartósan párás, ködös, az északkeleti tájakon borult marad az idő, másutt naposabb időre van kilátás. A ködös tájakon szitálás előfordulhat. A délies szél döntően gyenge vagy mérsékelt marad, csak néhol lehetnek élénk lökések. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 5 és 10 fok között alakul, a naposabb részeken mérhetjük a 10 fok körüli értékeket, míg a tartósan ködös, párás, borult tájakon 5 foknál is hidegebb maradhat az idő. Kifejezett fronthatás ma nem érvényesül, ezzel együtt a légkörben zajló melegedés melegfronti jellegű panaszokat válthat ki az időjárás-változásokra különösen érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra