A cincinnati-i gyermekkórház orvosi kutatóközpontjának munkatársai indukált pluripotens őssejtekből működőképes emésztőrendszeri „szervecskéket” állítottak elő. Miután a szerveket sikeresen sikerült egerekbe ültetniük, a kutatók úgy nyilatkoztak, hogy ez a módszer megnyithatja az utat ahhoz, hogy teljesen egyénre szabott emésztőrendszeri szöveteket állítsanak elő, és ültessenek be emésztőrendszeri betegségben szenvedő emberekbe.
Ezután ezeket a miniatűr szervecskéket egerek veséjébe ültették, miután azok immunrendszerét úgy módosították, hogy befogadják az emberi szöveteket . A szervecskék az egerek veséjében képesek voltak olyan mennyiségű vért fölvenni, hogy normál emberi bélszövetté alakuljanak.
A teljesen működőképes emberi bélszövetet tehát az egerek állították elő. A kutatók szerint ezek az eredmények lehetővé teszik, hogy új, személyre szabott terápiákkal gyógyítsanak olyan betegségeket, amelyek az emésztőrendszert érintik – például az emésztőrendszeri rákot vagy a beültetett szerv kilökődése , illetve az élethosszig tartó gyógyszeres kezelés.
Persze ma még távolinak tűnik az, hogy kész szerveket ültethessenek be emberekbe. A mostani laboratóriumi kísérletek sikere azonban már lehetővé teszi, hogy olyan gyógyszereket kezdjenek fejleszteni, amelyek szükségesek a későbbi beavatkozások sikeréhez .