Az egyetem pszichológia tanszékének kutatói, Dr. Tamlin Conner és Bonnie White a táplálkozástudományi tanszék szakértőjével, Dr. Caroline Horwath-tal a hétköznapi érzelmek és a táplálkozás összefüggését vizsgálták. A szaklapban megjelent kutatáshoz 281 fiatal felnőtt vezetett 21 napig internetes táplálkozási naplót. Ezt megelőzően kérdőívet töltöttek ki az életkorukról, nemükről, etnikai hovatartozásukról, testsúlyukról és testmagasságukról. A táplálkozási zavarok kórtörténetével rendelkezőket kizárták a kutatásból.
A résztvevőknek 21 napig minden este be kellett jelentkezniük a naplóba, és kilenc pozitív, illetve kilenc negatív jelző segítségével be kellett számolniuk arról, hogy érzik magukat. Öt kérdésre is kellett válaszolniuk az aznap fogyasztott élelmiszerekkel kapcsolatban. A kutatók különösen az elfogyasztott zöldség és gyümölcs mennyiségére, valamint bizonyos élelmiszerosztályok, például a kekszek, a chips és a krémes sütemények fogyasztására voltak kíváncsiak.
Az eredmények azt mutatták, hogy erőteljes napi kapcsolat fedezhető fel a jobb kedélyállapot és a nagyobb mennyiségű zöldség- és gyümölcsfogyasztás között. Ugyanez az összefüggés más élelmiszerek esetében nem volt kimutatható. "Azokon a napokon, amikor a résztvevők több zöldséget és gyümölcsöt fogyasztottak, saját bevallásuk szerint nyugodtabbnak, boldogabbnak és energikusabbnak érezték magukat" - összegezte Dr. Conner. Hogy megállapítsák, mi volt előbb, a pozitív kedélyállapot, vagy az egészséges táplálkozás, a kutatók további elemzéseket végeztek, és kimutatták, hogy a zöldség- és gyümölcsfogyasztás előjelezte a másnapi hangulatjavulást. Ez pedig arra utal, hogy az egészséges élelmiszerek javíthatják a kedélyállapotot.
A kutatók ezután azt is meghatározták, hogy a fiataloknak körülbelül hét-nyolc adag zöldséget és gyümölcsöt kell fogyasztaniuk ahhoz, hogy érzékelhető pozitív változást tapasztalhassanak. Egy adagnak annyi zöldség vagy gyümölcs tekinthető, ami belefér a tenyerünkbe, vagyis körülbelül félpohárnyi.