A kísérletben részt vevő 48 dohányost két csoportra osztották Mindkét csoport tagjai nagyjából 11 éve dohányoztak és átlagosan napi 14 szál cigarettát szívtak el. Az egyik csoportba tartozók napi ötször 950 mg omega-3 zsírsavat tartalmazó kapszulát szedtek, a kontrollcsoport tagjai pedig hatóanyag nélküli kapszulát, harminc napon keresztül. Az omega-3-at szedők a kísérlet végére napi két szállal kevesebbet szívtak, ami 11 százalékos csökkenést jelent, ezenkívül a nikotinéhségük is csökkent.
Arra még nem jöttek rá, hogy miért járul hozzá az omega-3 a leszokás sikerességéhez, de korábbi kutatások már kimutatták, hogy a cigarettázás jelentős mértékben csökkenti a szervezet omega-3 szintjét, így ezen keresztül az agyunkra is rossz hatással van. Többek között azért, mert ezek az esszenciális zsírsavak nagyon fontosak az agy azon területeinek megfelelő működéséhez, melyeken például a jutalmazásért, illetve a döntésekért felelős sejtcsoportok is találhatóak. Ezek kiemelt szerepet játszanak az addikciók kialakulásában.
Az omega-3 zsírsavak hiánya tehát szerepet játszik abban, hogy a dohányos nehezebben birkózik meg a cigarettamegvonással.