Sosem volt még ilyen forró júliusunk

Legalábbis 1880, vagyis a hivatalos mérések kezdete óta nem volt ilyen tikkasztó forróság egy évben sem. A 2016-os júliusnak a tavaly felállított rekordot sikerült megdöntenie.

A klímatörténelem legforróbb hónapja volt az idei július - hívta fel a figyelmet a 444.hu . Az idei egyébként éppen a tavaly ilyenkor felállított rekordot döntötte meg ismét, ami jól szemlélteti a globális felmelegedés egyre érezhetőbb hatásait. A Nasa egész évben monitorozta a hőmérséklet alakulását, az eredmények szerint eddig az év minden hónapjában melegebb volt, mint a korábbi években bármikor. A júliusi hőség pedig mindent felülmúlt, amit 1880 óta sikerült összemérni.

A klímatörténelem legforróbb hónapja volt az idei július, és akár az egész év rekordot dönthet

A mérések alapján - ami összevonta a tengerek felszínének és a föld feletti légrétegek hőmérsékletét – idén júliusban 0,84 fokkal melegebb volt, mint az 1951 és 1980 között mért júliusok átlaga. A 2015-ös júliusnál pedig 0,11 fokkal volt melegebb. Ha ez a tendencia tovább folytatódik, a mérések történetének legmelegebb éve lehet a 2016-os. Az újabb rekordokat a kutatók szerint a globális felmelegedés és az egyre melegebb tengeri áramlatokat hozó El Niño okozza.

Azt jósolják, hogy az éghajlatváltozás több veszéllyel járhat bolygónkra nézve: a tengerszint megemelkedhet, megszaporodhatnak a természeti katasztrófák. Lehetséges azonban, hogy a világ felmelegedésének egyik előnyeként visszaszorulhat az influenza? Erről bővebben az alábbi cikkünkben írtunk!

Forrás: 444.hu

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +3 °C
Minimum: -3 °C

Általában erősen felhős vagy borult idő várható, majd a déli óráktól északnyugat felől gyorsan szakadozik, csökken a felhőzet. Délelőtt a csapadékzóna tovább halad kelet felé, amely az északi, északkeleti tájakon még kisebb havazást, délebbre esőt, havas esőt egyaránt okozhat. Délután már csak a déli és keleti megyékben valószínű gyenge intenzitású - legfeljebb vegyes halmazállapotú - csapadék. Az északnyugati szél nagy területen megerősödik, Sopron és a Bakony környékén akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +6 fok között alakul. Úgy tűnik, a keddi nap számos időjárási jelenséget felvonultat. Lesz napsütés, havas eső, széllökések és zápor is.