Szemünkből kimutatható a személyiségünk

Ausztrál tudósok olyan mesterséges intelligenciát alkottak meg, amely a szemünkbe néz, és sok mindent megtud a személyiségünkről.

A szem a lélek tükre - tartja a mondás. A Dél-Ausztráliai Egyetem kutatói ezt valószínűleg inkább arra módosítanák, hogy kapcsolat áll fenn a szemmozgások és a személyiség közt. Ezt egy friss, két német egyetemmel közösen elvégzett kutatás eredményeivel is alá tudják támasztani.

Szemmozgásunk sokat elárul a személyiségünkről a mesterséges intelligencia számára
Szemmozgásunk sokat elárul a személyiségünkről a mesterséges intelligencia számára

A tudósok 42 diákot kértek fel, hogy az egyetemen járva-kelve viseljenek okosszemüvegeket, szemmozgásukat pedig a szakemberek által megalkotott mesterséges intelligenciával figyelték és elemezték. A mesterséges intelligencia számos érdekes részletre rámutatott a diákok személyiségét illetően, például a következőkre:

  • A kíváncsi emberek többször néznek körbe.
  • A nyitottabb gondolkodású diákok hosszabb ideig néznek absztrakt képeket.
  • A neurotikusok gyorsabban pislognak.
  • Az új élményekre nyitott diákok sokszor mozgatják a szemeiket balról jobbra, illetve jobbról balra.
  • A lelkiismeretes egyetemistáknak gyakrabban változik a pupillaméretük, mint társaiknak.
  • Az optimistábbak tekintete kevesebbet időzik negatív érzelmi ingereken (például egy melanómát ábrázoló képen), mint a pesszimistáké.

Brit kutatók szerint akárcsak a testünk, a személyiségünk is rengeteget változik életünk során. Részletek itt.

A tudósok szerint tehát szemmozgásunk felfed a személyiségpszichológiában használt Big Five személyiségmodell öt személyiségjegyéből négyet (extraverzió, barátságosság, lelkiismeretesség, érzelmi stabilitás). Kutatásuk során szerintük fontos volt az is, hogy hétköznapi környezetükben figyeljék meg a diákok szemmozgását, mert így reakcióik sokkal természetesebbek voltak, mintha egy laboratóriumba ültették volna be őket néhány órára.

És hogy mik a tervek ezzel a technológiával a jövőben? Nos, a tudósok azt szeretnék, ha az általuk megalkotott mesterséges intelligencia okostelefonokban is helyet kapna, hogy kütyüjeink jobban megértsék és akár előre lássák viselkedésünket. Ez lehetőséget adna például a személyre szabott segítségnyújtásra is. Emellett idősek robotkísérőiben, önvezető autókban és interaktív videojátékoknál is fel lehetne használni ezt az eszközt - nyilvánvalóan az aggályos etikai kérdések tisztázása után, nem máról holnapra.

Forrás: dailymail.co.uk

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +13 °C
Minimum: +2 °C

A felhős tájakon is szakadozik a felhőzet, és általában sok napsütés valószínű a gomolyfelhő-képződés mellett. Helyenként - nagyobb eséllyel nyugaton és északkeleten - valószínű zápor. Az északnyugati szelet a délnyugati és északkeleti tájak kivételével élénk széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 10 és 17 fok között valószínű. Késő estére 3 és 9 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra