A Nymi fantázianevű karkötő viselője szívritmusát monitorozza és olvassa le, ami ugyanolyan egyedi azonosító, mint az ujjlenyomatunk. Ezután egy beépített távolságérzékelő azonosítaná a személy elhelyezkedését, és ha a hozzárendelt számítógép, elektronikus eszköz vagy autó közelében lenne, a karperec automatikusan igazolná a személyazonosságot, és feloldaná a szükséges hardvert vagy szoftvert.
"Az arcot, az íriszt és a többi fizikai jellemzőt, amit mindenütt ott hagyunk, el lehet lopni" - állítja Martin. A karkötő viszont a szív által generált elektromos áramot méri, vagyis azt a szívritmust, amit elektrokardiográffal (EKG) is mérnek. Ez az EKG személyenként eltérő, és az adott személy szívének elhelyezkedésétől és méretétől függ.
A Nymi kizárólag a regisztrált személy szívritmusával működik, ami azt jelenti, hogy ha a karkötőt ellopják, nem lehet feltörni. Ráadásul az arctól, az írisztől és a felületeken hagyott ujjlenyomatoktól eltérően a szívet nem lehet lemásolni vagy ellopni.
A szívritmusmérőn és a távolságérzékelőn kívül a Nymi mozgásérzékelővel is rendelkezik, és Bluetooth-os eszközökhöz is csatlakoztatható. A mozgásérzékelő segítségével vezeték nélkül ki lehet nyitni autók csomagtartóját vagy ajtaját például úgy, hogy egy bizonyos irányba forgatjuk el a csuklónkat. Az eszközt ezen kívül biztonságos, vezeték nélküli fizetésre is fel lehet használni. Az eszköz piaci megjelenése 2014 elejére várható.