Egy holland grafikus új, speciális betűtípust fejlesztett ki diszlexiásoknak. A Dyslexie betűit úgy tervezték meg, hogy azokat nehezebb legyen felcserélni - minden betű egy kicsit másmilyen, így könnyebb azokat felismerni.
A 30 éves Christian Boer - aki maga is diszlexiás - három évvel ezelőtt kezdte a betűtípus kidolgozását. A saját célra kifejlesztett betűkből aztán egyetemi diplomamunka lett, 2010 végén pedig független pszichológiai kutatások is bizonyították, hogy ennek a betűtípusnak a használatánál kevesebb hibát vétettek az olvasási nehézséggel küzdők, mint a legelterjedtebb betűtípusok esetében.
Boer egy interjúban elmondta, hogy az esztétikum helyett a számára inkább a praktikum volt fontos a betűk megtervezésénél: a betűk talpát például enyhén megvastagította, hogy az olvasó agya ne "állítsa azt fejre". Az is igen fontos volt számára, hogy a betűk minél jobban megkülönböztethetőek legyenek: a j például enyhén döntött, hogy jobban el lehessen különíteni az i-től.
A diszlexiások gyakran felcserélik a betűk sorrendjét, a hasonló formájú (például d-b) vagy hasonló hangzású (k-g) betűket pedig könnyen összetéveszthetik.