Orosz orvosok fejlesztették ki a kis eszközt, amely pontos és friss információkat ad a páciens állapotáról, így segíti a szakorvost abban, hogy a leghatékonyabb kezelést válassza ki betegének.
A vércukorszint új monitorozási módszerét először a CO RAMN egyetem klinikáján vezették be Novoszibirszkben, itt fejlesztették ki és tesztelték le a chipet.
Sok beteg csak ritkán ellenőrzi magától vércukorszintjét. Ezért az új eljárás sokat javíthat a cukorbetegek kezelésén, hiszen az állandó monitorozás lehetővé teszi, hogy naponta 288-szor rögzíteni lehessen a páciens vércukorszintjét. Ez reális képet ad a beteg állapotáról, és ha az orvos még csak gyanakszik a betegségre, akkor is segíti a diagnózis felállítását korai, rejtett stádiumban.
A páciens bőre alá ültetik a parányi chippet, amely rögzíti az összes mérési eredményt egy "zsebmemóriában", vagy továbbítja az adatokat a kezelő orvos számítógépére az internet segítségével.
A kapott információ birtokában az orvos maximálisan hatékony és egyénre szóló gyógyszerkombinációt tud összeállítani a vércukorszint csökkenésére. A cukorbetegség kialakulásának kezdő stádiumban pedig a diétát és helyes életmódot lehet beállítani a pontos mérések ismeretében.
Ez a felfedezés nagyon időszerű volt, mivel a diabétesz megbetegedési és halálozási statisztikája nagyon rossz. A Egészségügyi Világszervezet (WHO) értékelése szerint a cukorbeteg emberek száma a 2000-ben regisztrált 171 millióról 2030-ra 366 millióra emelkedik.
Forrás
www.aif.ru