A Kayleigh Oakley nevű nő gyerekkora óta küzdött azzal, hogy gyenge az immunrendszere, és tinédzserként Hashimoto-kórral diagnosztizálták, amely a pajzsmirigye alulműködését okozta, emellett pedig krónikus izomfájdalommal járó fibromyalgiában is szenvedett - írta a Daily Mail.
Oakley két évvel ezelőtt halott először a vizeletterápiáról, és úgy döntött, ad neki egy esélyt. Azóta minden reggel megiszik egy pohárral a saját vizeletéből, és az arcát is megmossa vele. A lapnak azt nyilatkozta, hogy csak a középsugaras vizeletét használja, a vizelés elején, illetve legvégén ürülő folyadékot nem, mert azokban méreganyagok lehetnek.
Azt állítja, hogy a rendszeres vizeletivás elkezdése után már pár nappal sokkal jobban kezdte érezni magát, és testileg-lelkileg felszabadult a béklyóból, amelyet a betegségei jelentettek. "A hatás szinte azonnali volt, és még soha nem éreztem ilyen jól magam a bőrömben" - nyilatkozta.
Mielőtt bárki követni kezdené Kayleigh példáját, nagyon fontos tisztában lenni azzal, hogy gyakorlatilag semmilyen tudományos bizonyíték nem létezik arra vonatkozóan, hogy a vizeletterápia valóban hatékony lenne. Sőt egyes kutatások szerint kifejezetten káros és veszélyes.
Az ókorból ered a vizeletterápia
A vizeletterápia ötlete az ókori Görögországból, illetve Egyiptomból származik. Hívei úgy gondolják, hogy a vizeletnek gyulladáscsökkentő hatása van, hatékony a pattanások ellen, fehéríti a fogat, véd a fertőzések ellen, sőt még a rákos megbetegedések ellen is segíthet felvenni a harcot. A terápiának Ázsiában, a Közel-Keleten, illetve Dél-Amerikában van a legtöbb híve, akik általában azzal érvelnek, hogy a vizeletet évezredek óta használják gyógyászati célokra.
Ugyanakkor a modern orvostudomány kutatásai nemigen találtak bizonyítékot ezekre az állításokra, sőt felhívták a figyelmet rá, hogy bár a vizelet alapvetően steril folyadék, a testen kívül hagyva baktériumok szaporodásának táptalaja lehet, ezért külsőleg és belsőleg használva is kifejezetten fertőzésveszélyes: vizeletterápiába kezdeni orvosi felügyelet nélkül tehát a legkevésbé sem ajánlott.
Forrás: health.com