Mire használható a vielet?
A tudomány és a gyakorlat bebizonyította , hogy a vizeletből nemcsak áramot generálhatunk, hanem a folyadékból nyert őssejtekből idegsejteket vagy akár fogakat is növeszthetünk. Mindemellett bőrpuhító és tisztító hatású, szükség esetén puskapor-alapanyag és egyesek még a fogaikat is fehérítik vele.
A vizelet és az ammónia kapcsolata
Viszont amikor a karbamid elkezd lebomlani, a vizelet akkor dobja el szén- és oxigénmolekuláját és egyik nitrogénjét, így válik NH3-má, azaz ammóniává. Az ammónia pedig közismerten számos tisztítószerben található meg, mind antibakteriális, mind pedig fehérítő ágensként. A régi, üvegekben eltárolt és felforralt vizelet például igen gazdag ammóniában . A feljegyzések pedig azt mutatják, hogy emberek nem csak sebeiket kenték vizelettel, fertőzéseiket megelőzendő, hanem a fogaikat is ezzel mosták.
A rómaiak például híresek (avagy hírhedtek) voltak arról, hogy vizelettel fehérítették fogaikat, erre írásos bizonyítékot például Catullus Egnatiusnak írt, nem éppen dicsérő hangvételű versében is találhatunk. Mások ősi szanszkrit szövegekben leírtak szerint gyakorolják a vizeletterápiát , más néven a Shivampu Kalpát, amelyből kiderül, mit nem szabad fogyasztani a vizelet összegyűjtésének időszakában (leveles zöldségeket vagy sós ételeket például nem) vagy milyen anyagú tárolóban érdemes tartani (a gyakorlók agyagra vagy rézre esküsznek).
A mai kor gyakorlói a fogfehérítés szempontjából arra esküsznek szakfórumokon, hogy az érni hagyott, ammóniában gazdag vizelet jó fehérítő, de ezt nem szabad légmentesen lezárni, hagyni kell a folyadékot "kipárologni".