Bár Magyarországon jelenleg kedvező a helyzet, a világban továbbra is számos helyen komoly gondokat okoz az új típusú koronavírus . Ezért aki most külföldi utazást tervez, az talán óvatosabb, és jobban ügyel a biztonságára, mint korábban. Emiatt aztán idén jelentősen megugorhat azoknak a száma, akik külföldi utazásuk idejére utasbiztosítást kötnek - fejtette ki véleményét az InfoRádiónak Lambert Gábor, a Magyar Biztosítók Szövetségének (Mabisz) kommunikációs vezetője.
A biztosított érdekeit nézik
Az Infostarton megjelent összefoglaló szerint a koronavírus-járvány miatt a biztosítótársaságok jelentősen átalakították a termékeiket. A cégek jellemzően úgy változtattak a szerződések tartalmán, hogy azok a biztosítottak érdekeit szolgálják és még nagyobb biztonságot nyújtsanak az utazóknak. A koronavírus-fertőzés így szinte már sehol sem számít kizáró oknak, a biztosítók tehát ilyen esetekben is térítenek - ismertette Lambert Gábor.
Mi a helyzet, ha karanténba kerülünk?
Azt azonban nem árt tudnunk, hogy a külföldi karanténnal kapcsolatban eltérhetnek a biztosítótársaságok gyakorlatai. Ha például nem kapjuk el a koronavírust , de a hatóság elrendeli külföldön a karantént, akkor ezt nem biztos, hogy fedezi a biztosítás. A szerződés megkötése előtt tehát mindenképpen járjunk utána, hogy ha karanténba kerülünk, akkor a költségeknek egy meghatározott limitig terjedő részét állja-e biztosító - figyelmeztetett Lambert Gábor.
A koronavírus-helyzet miatt jelentősen változtak bizonyos feltételek, így nem érdemes hasraütésszerűen választani az utasbiztosítások közül. Olvassa el, mire kell figyelni!