Kell-e félnünk a repülőgépen a koronavírustól?

A koronavírus-járvány miatt sokan lemondták külföldi útjaikat, főként a határzárak és a kötelező karantén miatt. De vajon kell-e tartanunk attól, hogy már a repülőgépen megfertőződünk, ha mégis útnak indulunk?

Teljesen érthető, hogy egyre több embert fogalkoztat a kérdés, miszerint kell-e tartani a megfertőződéstől például egy repülőgépen. A témakör végére Jean-Brice Dumont, az Airbus mérnöke tett pontot, ugyanis közölte, hogy a légiközlekedésben bevezetett egészségügyi intézkedésekkel minimálisra csökkenthető annak az esélye, hogy valaki egy légi járaton fertőződjön meg az új típusú koronavírussal .

koronavírus, koronavírus repülés, koronavírus légiközlekedés, koronavírus terjedése, koronavírus megelőzés, koronavírus védekezés, koronavírus utazás
Minimális a megfertőződés esélye a repülőgépeken. Fotó: Getty Images

Ez véd minket a repülőgépen

Koronavírus: így repülhetünk a járvány idején - kattintson a részletekért!

A repülőgépeken több évtizede használnak olyan HEPA-szűrőket, amelyekkel a baktériumok és a vírusok 99,9 százalékát ki lehet szűrni, valamint a kabinban lévő levegő áramoltatása is segít a fertőződés elkerülésében. A levegő 2-3 percenként lecserélődik - magyarázta a szakértő. A friss levegőt - a már bent lévővel keverve - átengedik a HEPA-szűrőn, majd a plafontól a lábtér felé áramoltatják. Így kicsi az esélye, hogy az egymás mellett ülő utasok átadják egymásnak a koronavírust vagy más kórokozókat, az előttük ülőt pedig a magas háttámla védi. A szakember szerint épp ezért nincs sok értelme annak, hogy a gépeken üresen hagyják a középső üléseket.

Tökéletes biztonság nincs

A szakember felhívta azonban a figyelmet arra, hogy a repülőgépek légtisztító rendszere önmagában még nem elég a fertőzés elkerüléséhez. Továbbra is nagyon fontos, hogy a légitársaságok folyamatosan tisztítsák az utasteret, az utasoknak pedig kötelező a maszkviselés és a kézfertőtlenítés. Mérni kell továbbá a felszálló utasok testhőmérsékletét is, hogy tovább csökkenhessen annak kockázata, hogy koronavírus-fertőzött utazzon a gépen. "Tökéletes biztonság nincs, nem volt, és nem is lesz" - jegyezte meg a szakértő.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Június 15-étől szabad az út Görögországba - a részletekért olvassa el társportálunk, az nlc.hu cikkét!

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +2 °C
Minimum: -3 °C

Északnyugat felől szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben felhős maradhat az idő. A Tiszántúlon és a déli országrészben előfordul havazás, havas eső (észak felé egyre inkább szilárd halmazállapotú a csapadék). Ahol megszűnik a tartós csapadékhullás, ott egy-egy hózápor nem kizárt. Az északnyugati szél a Dunántúlon és a középső országrészben időnként erős lesz. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. A kettős fronthatás miatt az arra érzékenyeknél fejfájás, ízületi fájdalom, vérnyomásingadozás jelentkezhet.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra