Az online szállásközvetítő legfrissebb adatai szerint az eddig beérkező nyári foglalások mennyisége 19 százalékkal még elmarad a tavalyi rekordtól, illetve a pandémia előtti 2019-es szintet is alulról súrolja. Kelemen Lili, a Szallas.hu szóvivője elmondta: az utazók az idén előbb kezdték el lefoglalni a vakációhoz a szállást, a szezonhoz közeledve viszont nem nőtt tovább kiugróan a kereslet.
Mindezek ellenére van a szezonnak egyértelmű nyertese is: Visegrádon közel 10 százalékkal nőtt a nyári foglalások száma. Összesítésben továbbra is Siófok a legkedveltebb úti cél a vakáció idején a magyarok körében, ezt követi a sorban Hajdúszoboszló, Budapest, Eger és Gyula.
Régiós szinten az előző évek nyári trendjeihez hasonlóan a Balaton a legnépszerűbb, mostanra már minden 3. nyári foglalás ide szól. A turisztikai attrakciók közül az Egri Vár, a Szalajka-völgy, a Szépasszonyvölgy, a Cserkeszőlő Fürdő és Gyógyászati Központ és a Hajdúszoboszlói Gyógyfürdő a legkeresettebbek.
A Balatonnál csak Budapest drágább
Idén nyáron az éjszakánkénti átlagár egy fő részére Budapesten és vonzáskörzetében a legmagasabb, 14 400 forint. Ezt követi a Balaton 12 500 forinttal és a Nyugat-Dunántúl 12 ezer forinttal. A Tisza-tó a legolcsóbb az átlagárakban – itt 9311 forint egy fő részére egy éjszaka. A szállástípusok közül a hotelek átlagára a legmagasabb, egy főnek egy éjszaka átlagosan 20 600 forint. Panzió esetén 11 400 forinttal, apartmannál 9100 forinttal, míg vendégházaknál 8800 forinttal érdemes számolni.
Az előfoglalások alapján a nyaralók alig negyede keres hotelt szálláshelyként. Az apartmanok a legkeresettebbek, amelyek a foglalások harmadát teszik ki. A foglalások negyedét júniusban és júliusban is SZÉP-kártyával fizették, illetve 7 százalékkal többen használták ezt a fizetési opciót a tavalyi nyárhoz képest.